Фиорентина обърна Интер и измести Рома от третото място (видео)

Отборът на Фиорентина постигна пълен обрат срещу Интер и спечели с 2:1 на "Артемио Франки" в последния мач от 25-ия кръг в Серия А. Двубоят беше от изключително значение и за двата отбора, които са в битка за третото място.  Лидерите Ювентус и Наполи са със солиден аванс на върха и позициите им едва ли ще бъдат застрашени от преследвачите. Със спечелените три точки временно трети излязоха именно "виолетовите", които събраха 49 и изместиха Рома. "Вълците" са четвърти с 47, а Интер остана пети с 45.

Двубоят във Флоренция предложи зрелищен и офанзивен футбол и през двете полувремена. Първи шанс да отбележат имаха домакините, но резултатът на "Артемио Франки" беше открит от гостите. Марсело Брозович се разписа за Интер в 26-ата минута, като засече топката в мрежата след подаване на Родриго Паласио, който успя да подаде назад почти от аутлинията. В края на полувремето пък Ханданович с великолепна намеса опази мрежата си суха.

Домакините се вдигнаха на щурм и успяха да изравнят след един час игра чрез Борха Валеро, който засече с глава далечно центриране в наказателното поле на Интер. "Нерадзурите" доиграха мача с човек по-малко, след като Алекс Телес получи втори жълт картон в 82-ата минута.

Численото превъзходство си каза думата и във втората минута на добавеното време "виолетовите" стигнаха до победното попадение. Негов автор стана резервата Бабакар, който довкара топката след като преди това Ханданович беше отразил изстрела на Мауро Сарате. Минута по-късно и Сарате пое към съблекалнята, след като реферът оцени като груб негов жест към Жейсон Мурийо.

След последния съдийски сигнал на рефера Паоло Мацолени и Джофри Кондогбия от гостите видя червения цвят на картона заради невъздържан протест. Победата е четвърта поредна за "виолетовите" в двубоите им срещу гранда от Милано.