Палас изхвърли Тотнъм и е на четвъртфиналите

Кристъл Палас се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия за първи път от 21 години. Отборът на Алън Пардю отстрани Тотнъм след успех с 1:0 на "Уайт Харт Лейн". Единственото попадение в срещата бе дело на защитника Мартин Кели в края на първото полувреме. Тогава бившият играч на Ливърпул се възползва от подаване на Заха и със силен удар не остави шансове на Ворм. Това бе първо попадение за бранителя от ноември 2011 г. "Шпорите" бяха близо до гола в няколко ситуации. Удар на Деле Али в средата на първата част се удари и в двете греди, а Хари Кейн на два пъти бе спрян след блестящи спасявания на Уейн Хенеси.

Палас постигна първа победа на "Уайт Харт Лейн" от 1997 г. и е сред най-добрите осем в турнира за първи път от 1995 г.

Двата отбора започнаха срещата от противоположни позиции по отношение на формата си. Тимът на Маурисио Почетино е в серия от пет поредни победи в шампионата и се бори за титлата, а Кристъл Палас няма успех в първенството в девет поредни срещи, сред които е домакинска загуба от Тотнъм.

Днес "шпорите" изненадващо имаха проблеми в защита. Отбраната, допуснала едва 20 попадения във Висшата лига, бе доста колеблива. Кайл Уокър можеше да си отбележи автогол, след като опитът му да върне топката с глава към Ворн, но все пак вратарят успя да изчисти от голлинията. След това Джо Ледли бе изпуснат, при едно от центриранията на Кабай отбраната сякаш заспа. При тези ситуации не се стигна до гол, но в края на полувремето Заха събра цялата защита и пусна към Кели, който успя да реализира.

За да стигне до успеха Кристъл Палас трябваше да разчита на известна доза късмет и вратаря си. Хенеси направи блестящи спасявания след удари на Кейн, а Кабай блокира на голлинията удар с глава на Али.

ТОТНЪМ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 0:1
0:1 - Кели (45)

Тотнъм: Ворм, Уокър, Дайър, Вимер, Роуз, Бенталеб, Дембеле (45 - Ериксен), Сон (67 - Шадли), Али (80 - Мейсън), Онома, Кейн
Кристъл Палас: Хенеси, Кели, Дан, Дилейни, Уорд, Заха, Кабай (81 - Йединак), Ледли, Мъч, Адебайор (76 - Боласие), Уикъм