Пауло Соуса: Повече заслужавахме победата

Треньорът на Фиорентина Пауло Соуса остана доволен след победата с 2:1 над Интер снощи. Той заяви, че според него "виолетовите" повече са заслужавали да спечелят този мач и успехът им е напълно заслужен.

"Интер бе решил да играе прибрано и дори и крилата им изпълняваха доста дефанзивни функции. Това не ни позволи да действаме на скорост, както искахме. Имаше доста вертикални пасове, но съм доволен, че отборът показа характер. Когато съперникът се е прибрал в собствената си половина, понякога ние му оставяме да диктува темпото, но въпреки това до последно вярвахме в победата и го показахме след почивката. В много ситуации видях, че отборът ми продължава да израства. Щастлив съм, защото една победа в подобен мач дава допълнителна увереност. Интер има много добър вратар, който неведнъж им помага да постигат добри резултати, както го стори през първото полувреме. Ние обаче стигнахме до заслужен успех. Винаги съм казвал, че най-добрата форма на защита е, когато владееш топката и не я оставяш в краката на съперника", заяви Соуса.