Тотнъм е страшилище и в Европа (видео)

Тотнъм е сред претендентите за титлата в Англия, но не подценява и участието си в Лига Европа. Отборът на Маурисио Почетино постигна впечатляваща победа с 3:0 срещу Фиорентина и с общ резултат 4:1 елиминира "виолетовите" на 1/16-финалите в турнира. Райън Мейсън и Ерик Ламела вкараха първите две попадения за тима от Северен Лондон, а Гонсало Родригес си заби автогол в края на двубоя.

Преди седмица двата тима направиха много интересен мач във Флоренция, завършил 1:1. Фиорентина доминираше, но пропусна доста положения, а голът на чужд терен даваше предимство на "шпорите" преди реванша на "Уайт Харт Лейн".
В отсъствието на Хари Кейн мениджърът на Тотнъм Почетино заложи в предни позиции на триото Насер Шадли, Кристиан Ериксен и Ерик Ламела. За гостите от Италия атаката водеше Никола Калинич, подкрепян от Йосип Иличич и Федерико Бернардески.

Първата голова възможност се откри пред Ерик Дайър, но след негови удар топката мина покрай гредата. След четвърт час игра Юго Лорис спаси изстрел на Кристиан Ериксен, а после Иличич пробва да изненада от далечно разстояние Лорис, но без успех. В 25-ата минута Деле Али подаде на Райън Мейсън, който с едно докосване излезе на добра позиция и технично преодоля Чиприан Татарашану за 1:0.
Деле Али продължи да тормози защитата на Фиорентина, но до почивката нови голове не паднаха. През втората част гостите се опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но трудно стигаха до удари към вратата на Лорис. В 56-ата минута френският страж на "шпорите" все пак трябваше да се намесва след изстрел на Борха Валеро и го направи убедително.
Решителният момент в двубоя настъпи в 63-ата минута. Тогава Татарашану изби удар на Шадли, но пръв до топката се добра Ерик Ламела и отбеляза за 2:0. Крайният резултат беше оформен с автогол на Гонсало Родригес в 81-ата минута. Бранителят на Фиорентина се опита да изчисти прострелно центриране на Киърън Трипиър, но прати топката в напречната греда, а оттам тя спря зад голлинията.

ТОТНЪМ - ФИОРЕНТИНА 3:0 (1:0)
1:0 Р. Мейсън (25)
2:0 Е. Ламела (63)
3:0 Г. Родригес (81) авт.

* Тотнъм се класира за 1/8-финалите с общ резултат 4:1