Юве продължи наказателната си акция и през новата година (видео)

Шампионът Ювентус започна отлично и новата 2016 година. "Старата госпожа" продължи наказателната си акция в Серия "А" и записа 8-ма поредна победа, като разби с 3:0 Верона в домакинството си от 18-ия кръг. Пореден много силен мач изигра нападателят Пауло Дибала, който отбеляза първия гол в 8-ата минута, а след това асистира и за попадението на Леонардо Бонучи в 45-ата минута. Ново добро включване от пейката направи и Симоне Дзадза, който вкара третото попадение в 82-ата минута. Гостите пък продължиха с негативното си представяне, като все още нямат победа в първенството и остават на дъното.

Ювентус започна мача много активно и още в 3-ата минута Стефан Лихтщайнер получи пас в наказателното поле, но отблизо направи страхотен пропуск. Пет минути по-късно обаче домакините поведоха резултата. Пауло Дибала изпълни прекрасно един пряк-свободен удар и не остави никакви шансове на вратаря за 1:0.

В 11-ата минута Верона стигна до една от малкото си възможности, но пък тя бе доста аткрактивна. Джампаоло Пацини опита акробатичен удар, който не бе много далеч от целта.

Юве обаче продължи да има инициативата и в 14-ата минута Пол Погба пробва далечен удар, но покрай вратата. След това на два пъти стражът на гостите Пиерлуиджи Голини показа класа като в 20-ата минута първо отрази опасен удар на Алваро Мората, а след това се намеси прекрасно и след един изстрел на Клаудио Маркизио в 32-ата минута.

В самия край на полувремето по-добрата игра на "бианконерите" доведе и до втори гол в тяхна полза. Дибала центрира прекрасно от фаул, а Леонардо Бонучи се извиси в наказателното поле и с глава заби неспасяемо топката във вратата.

Второто полувреме обаче не бе така аткрактивно. Юве видимо намали оборотите и доста по-рядко търсеше пътя към гола. Една от малкото възможности за домакините бе в 56-ата минута, когато след заучено положение от корнер Алекс Сандро стреля опасно, но покрай вратата. В 82-ата минута Юве все пак направи успеха си класически. Пол Погба изведе прекрасно Симоне Дзадза, който хладнокръвно оформи крайното 3:0.

С тази победа Ювентус събра актив от 36 точки и временно дори се изкачи до 2-ата позиция в класирането преди Интер и Наполи да изиграят своите срещи по-късно днес. Верона пък остава на последното 20-то място с актив от едва 8 точки.