Наполи завърза интригата на върха в Серия А (видео)

Наполи победи с 2:1 у дома Торино в последния мач от 18-ия кръг в Серия А и завърза отново интригата на върха в класирането, което се оглавява от Интер. "Нерадзурите" имат 39 точки, докато неаполитанците и Фиорентина са с по 38. Действащият шампион Ювентус вече диша във врата на лидерите, след като влезе в силна серия и върви четвърти с 36.

Двубоят на "Сан Паоло" започна със силен домакински натиск и на два пъти се наложи стражът на гостите Даниеле Падели да демонстрира класата си. В 16-ата минута обаче той беше безпомощен, след като Лоренцо Инсиние успя да го прехвърли с техничен удар от границата на наказателното поле след подаване от Хосе Кайехон назад. Торино поизравни играта и стигна до хубава възможност да изравни чрез бившия нападател на Ювентус Фабио Куалярела, който отправи хубав удар с глава след центриране в наказателното поле пред Пепе Рейна.

Наполи отговори със светкавична контра, завършена от Гонсало Игуаин, но отново не се стигна до гол. В 33-ата минута обаче реферът отсъди дузпа в полза на Торино за нарушение на Фаузи Гулам срещу Бруно Перес. Зад топката застана Куалярела, който изравни, въпреки че Рейна отгатна накъде ще отиде топката. Неаполитанците реагираха подобаващо и в края на полувремето си върнаха преднината от един гол чрез Марек Хамшик, който се беше включил в атаката по лявото крило. Втората част започна на по-бавни обороти, като домакините умело се бранеха и не пропускаха възможност да притеснят Падели, но до нови попадения не се стигна.

Вторите 45 минути ще се запомнят и с изгонването на треньорите и на двата отбора на трибуните заради нервните им изблици срещу негови отсъждания. Така Наполи отново се върна на 1 точка от върха в класирането и запази добрата си домакинска статистика срещу "биковете". От 61 мача в Серия А Торино само шест пъти е излизал като победител от "Сан Паоло", като за последно това се случи през май 2009 г.