Витоша (Бистрица) се справи с Ботев (Враца) за едно полувреме

Витоша (Бистрица) се наложи с 4:2 над Ботев (Враца) в среща от 13-ия кръг на Втора лига. Бистричани поведоха с 4:0 още до почивката и на практика си решиха победата. Два гола вкара Георги Амзин, който откри резултата в 1-ата минута, а в 26-ата покачи на 3:0.

Капитанът на гостите Четин Садула покачи на 2:0 в 14-ата минута, а опитният Ангел Стоянов вкара четвъртото попадение в 45-ата минута. Врачани се върнаха в мача през второто полувреме с головете на Тодор Чаворски и Ивайло Цветанов. Чаворски в 70-ата минута намали с глава, засичайки центриране на Павел Петков от фаул. Цветанов оформи крайния резултат в 81-ата минута, след като беше оставен сам срещу вратаря.

С този успех Витоша събра 23 точки и се изкачи на 4-о място, докато врачани са 7-и с 18. Още три мача от Втора лига се играят по-късно днес.