Лудогорец едва ходи след Арсенал, но пак би ЦСКА-София - разликата стана огромна (видео+галерия)

Лудогорец би са 2:1 ЦСКА-София в пореден мач от Първа лига и увеличи преднината си пред един от основните си конкуренти за титлата на 10 точки след само 13 изиграни кръга.

Резултатът откри Вандерсон в 28-ата минута, а в 62-ата минута Моци удвои. Крайното 2:1 оформи Густаво Кулма в заключителните секунди на мача, когато гостите играеха с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Рафаел Перез.

След тежкия двубой срещу Арсенал през седмицата орлите очевадно бяха уморени и трудно се придвижваха в темпото, в което сме свикнали да ги виждаме, но гостите не се възползваха от този факт и трябва да се радват, че не загубиха с по-голям резултат.

Лудогорец - ЦСКА-София

Срещата започна с накъсана игра и без положения пред двете врати. Най-интересната ситуация бе извършено грубо нарушение на Перез срещу Дяков, когато защитникът на гостите се хвърли с двата крака напред в глезените на разградския капитан и трябва да е доволен, че се размина само с жълт картон.

Вялата игра на двата отбора продължи до 28-ата минута, когато домакините откриха резултата. Тогава Лудогорец организира атака през центъра, топката стигна до Вандерсон, който със страхотен шут от 25 метра не остави шанс на Китанов - 1:0 за разградчани. Това даде допълнително самочувствие на домакините, които до края на полувремето можеха и да удвоят.

В 34-ата минута Лудогорец организира перфектна атака, Вандерсон бе изведен по лявто крило и центрира към непокрития Кешеру, който след шут с левия крак нацели дясната греда.

След почивката играта продължи да е накъсана, но в определени моменти разградчани вдигаха темпото и в крайна сметка стигнаха до втори гол. Негов автор стана Козмин Моци, който в 62-ата минута засече центриране от корнер с глава и след слаба намеса на Китанов топката влетя в мрежата на ЦСКА-София.

В 71-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Перез срещу Кешерю. Секунди по-рано защитникът пак бе извършил фаул, което натежа при изгонването.

Останали с 10 човека червените заиграха малко по-добре, а домакините тотално отписаха последните 20 минути.

Въпреки това в 79-ата минута Натанаел намери с отличен дълъг пас Марселиньо зад централните защитници на червените, но бразилецът не успя да си спре топката и пропиля великолепна възможност за трето попадение.

Пет минути преди края на редовното време Лудогорец за малко не си вкара автогол, когато Лукас Саша засече с рамо центриране отляво, но за късмет на бразилеца топката се отби в дясната греда.

Все пак разградчани спазиха традицията да пускат гол срещу почти всеки съперник, тъй като в заключителните секунди на срещата Густаво Кулма с бомбен шут от 20 метра матира Владо Стоянов, оформяйки крайното 2:1 за Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 2:1