Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

ЦСКА-София възкръсна! Берое пак трагичен на "Армията" (видео)

ЦСКА-София бързо се съвзе от шокиращата загуба срещу втородивизионния Локомотив (София) през седмицата, което им костваше отпадането от турнира за купата на България и днес "червените" разбиха с 4:0 тима на Берое в мач от осмия кръг на Първа лига. Домакините откриха резултата още в 5-ата минута чрез Давид Шимао, който реализира дузпа. Нарушението обаче бе изключително дискусионно. След това Густаво Кулма, Диого Виана и Руи Педро довършиха заралии.

От своя страна Берое повтори трагичната си игра от пролетта, когато загуби с 0:2 в 1/2-финален мач-реванш от третодивизионния ЦСКА и отпадна от турнира за Купата след общ резултат 0:4.

Днес червените поведоха с гол от много спорна дузпа още в 5-ата минута. Бившият футболист на Литекс Илия Миланов скочи за висока топка с Диого Виана, който падна на земята и реферът Станислав Ставров посочи бялата точка, твърдейки, че защитникът на заралии е използвал лакът при борбата. Дузпата бе превърната в гол от Давид Шимао, а решението на съдията дълго бе оспорвано от гостуващия тим.

В осмата минута Берое можеше да изравни, но Радослав Кирилов не успя да реализира сам срещу вратаря. В ответната атака домакините вкараха втори гол. Густаво Кулма овладя топката на границата на наказателното поле, стреля завъртайки се на 180 градуса, топката мина през краката на Илия Миланов и влетя за втори път в мрежата на Макенджиев.

В 44-ата минута реферът Станислав Ставров продължи с малкото си , но груби грешки, когато вместо да отсъди фаул за Берое пред наказателното поле на ЦСКА-София, даде нарушение в полза на домакините. Тогава Охене очевадно бе задържан, но съдията не видя това и при падането си футболистът на заралии хвана топката с ръка.

Пет минути след почивката червените направиха резултата класически. Диого Виана шутира от двайсетина метра, топката се удари в гърба на Иво Иванов и влетя в мрежата на Макенджиев за 3:0.

В 72-ата минута футболистите на Едуард Йорданеску бяха близо до четвърто попадение, но сантиметри не достигнаха на Густаво Кулма да вкара в празната врата прострелно центриране на Манолев отдясно.

Неизбежното се случи девет минути по-късно, когато след груба грешка на резервата Георги Божилов топката попадна в краката на Шимао, който изведе Руи Педро очи в очи с гостуващия страж и португалецът без проблем вкара за 4:0.

До края на срещата Берое можеше да вкара почетно попадение, но резервата Манга изигра доста нескопосано няколко ситуации и провали усилията на своите да преодолеят Китанов.

ЦСКА-СОФИЯ - БЕРОЕ 4:0

1:0 Давид Шимао 5 д.
2:0 Густаво Кулма 9
3:0 Диого Виана 50
4:0 Руи Педро 81

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 23. Дюлгеров, 3. Недялков, 6. Пинто, 21. Педро, 7. Виана, 26. Кулма, 17. Шимао, 10. Нунеш

БЕРОЕ: 22. Макенджиев, 3. Охене, 4. Като, 6. Иванов, 9. Кирилов, 11. Милисавлевич, 13. Ахмед, 18. Зехиров, 19. Ал. Василев, 21. В. Василев, 71. Миланов