Локо Пд свали Лудогорец на земята (видео)

След големия успех в Шампионската лига Локомотив (Пловдив) свали Лудогорец на земята. В мач от 5-ия кръг на Първа лига двата тима завършиха 2:2, като направи впечатление, че българският шампион продължава да допуска елементарни грешки в защита.

Мартин Камбуров откри в 24-ата минута. "Орлите" успяха да стигнат до пълен обрат с попадения на Игор Пластун в 54-ата и Клаудио Кешеру в 73-ата минута. В 85-ата минута Симеон Райков оформи крайното 2:2.

Слаб мач за гостите изигра лидерът на Лудогорец Марселиньо, който очевидно не се намира в добра спортна форма.

През първата част головите положения почти липсваха. Играта бе равностойна, но двата тима трудно стигаха до противниковата врата. Въпреки това "смърфовете" демонстрираха отлична успеваемост. При първата си добра атака домакините отбелязаха гол.

Мартин Камбуров откри в 24-ата минута. След центриране отляво, Дани Кики свали към Камбуров, който с красив удар, не остави шанс на Владислав Стоянов.

В края на полувремето българският шампион натисна своя опонент и създаде няколко мелета, които не се увенчаха с успех.

Втората част започна с гол от съблекалнята. В 54-ата минута "орлите" изравниха. Вандерсон центрира от фаул, Игор Пластун се извиси и прехвърли с глава Илко Пиргов.

В 62-ата минута Марселиньо изведе майсторски Джонатан Кафу на голова позиция, но звездата на "зелените" не успя на намери очертанията на вратата.

В 73-ата минута Лудогорец вкара втори гол след бърза триходова комбинация. Кафу нахлу мощно и изведе в коридор сам срещу вратаря Вандерсон. Техничният полузащитник вместо да завърши атаката, предпочете да подаде към Клаудио Кешеру, който бе на празна врата. Румънецът не успя да овладее добре, но поправи грешката си като от малък ъгъл опъна мрежата.

Малко по-късно Кафу намери Вандерсон отдясно, крилото пое и шутира, но в аут.

В 79-ата минута пред вратата на Стоянов се разрази меле. След центриране от корнер топката се задържа дълго в малкото наказателно поле, но така и не се намери футболист от домакините, който да я добута зад стража на "орлите".

Гостите отговориха с бърза атака и мощен изстрел на Кешеру, но Пиргов показа завиден рефлекс и изби.

В 85-ата минута Симеон Райков оформи крайното 2:2. Бившият играч на Левски шутира от далеч под ъгъл, но Стоянов сгреши елементарно. Вина за гола има и стената, която се разкъса и футболист на разградчани, който посегна в последния момент, но не уцели топката.

ЛОКО ПД - ЛУДОГОРЕЦ 2:2

1:0 Камбуров 24
1:1 Пластун 54