Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Божинов вкара срещу Гамаков в Полша

Българският нападател Валери Божинов вкара едно попадение при успеха на Партизан (Белград) с 3:0 над Лехия (Гданск) в контролна среща. Божинов се разписа в 35-ата минута, след като получи топката около дъгата на наказателното поле, нахлу вътре и се възползва от пасивната полска защита, вкарвайки край вратаря Милинкович-Савич.
Балажич откри резултата за Партизан в 30-ата минута, пет по-късно Божинов удвои, а 16-годишният Влахович оформи крайното 3:0 в 69-ата минута.

Нападателят започна титуляр и игра до 62-ата минута, когато треньорът Иван Томич пусна на терена нови 11 човека. За последните 30 минути влезе и Иван Бандаловски. За домакините от Лехия пък титуляр беше бившият футболист на Ботев (Пловдив) и Черноморец (Бургас) Милен Гамаков.

Божинов се разписа и срещу полския третодивизионен Погон (Леборк) преди няколко дни, когато "гробарите" се наложиха с 3:0.