ЦСКА 1948 с поредна разгромна победа (видео)

Отборът на ЦСКА 1948 записа нова разгромна победа в първенството в Окръжната група. Футболистите на Валентин Илиев се наложиха над Урвич (Долни Пасарел) с 7:1. Точни за гостите бяха Георги Кънчев, Кирил Атанасов, Атанас Кръстев, Георги Божилов и Виктор Теодосиев.

Срещата започна с гол почти от съблекалнята на сметката на ЦСКА 1948. Още във втората минута Георги Кънчев даде преднина на "червените" след прекрасно изпълнение. 16 минути по-късно възстановилият се от контузия Кирил Атанасов удвои резултата за своя тим. Отново Атанасов изведе ЦСКА 1948 до класически резултат в 34-ата минута, а в 37-ата Атанас Кръстев отбеляза за 4:0.

Гостите от Урвич успяха да изненадат вратаря на "червените" - Кристиян Дяков, който допусна гол в своята врата преди почивката след грешка на защитата. До края на първата част Урвич опита да достигне до второ попадение, но стражът не допусна това да се случи.

Втората част отново започна с натиск на тима на Вальо Илиев. В 51-ата минута Божилов направи резултата 6:1. Последваха доста силни минути за гостите, които на няколко пъти пробваха късмета си, но Дяков не допусна втори гол в своята врата. Вратарят блесна с няколко страхотни спасявания, които предотвратиха дори изравняване на резултата в мача. В 86-ата минута Теодосиев сложи край на мача, след като отбеляза за крайното 7:1.

ЦСКА 1948 е предсрочно шампион на София-Юг, а до края на сезона на "червените" им предстоят още два мача - "вечно дерби" с Левски-Раковски и двубой с Академик (София). В сряда младите футболистите се изправят срещу третодивизионния Литекс на полуфинала за Купата на АФЛ.

ЦСКА 1948: Кристиян Дяков, Никола Маджаров, Атанас Кръстев, Димитър Иванов, Станислав Желязков, Димитър Захариев, Радослав Димитров, Кирил Атанасов, Виктор Теодосиев, Георги Божилов, Борислав Трендафилов