Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Фенербахче излъга Галатасарай в Евролигата след силно второ полувреме

Отборът на Фенербахче записа нова победа в редовния сезон на Евролигата, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Галатасарай с 85:80 в двубой от XX Кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария контитент.

Ян Весели беше най-резултатен за „фенерите“ – 20 точки, Боби Диксън добави 17 точки, а Богдан Богданович и Луиджи Датоме завършиха с по 14 точки.

Блейк Шийлб вкара 21 точки за Галатасарай, а Синан Гюлер и Владимир Мицов добавиха съответно по 17 и 14 точки.

Срещата започна с размяна на успешни атаки и към двата коша, след което отборът на Галатасарай  пое инициативата и до края на частта поведе с осем точки – 27:19. През вторите десет минути гостите продължиха да използват по-добре шансовете си, като не позволиха на съперника да стопи разликата, в края на полувремето разликата дори стана двуцифрена – 54:41.

През второто полувреме ролите се размениха, като бе ред на баскетболистите на Фенербахче да покажат истинските си възможности.

През третата четвърт „фенерите“ успяха да стопят изоставането си до само две точки – 64:66, а 2:31 минути преди края на мача обратът вече бе налице – 77:76. В оставащото време двата отбора си размениха лидерството по веднъж, но в заключителните 20 секунди Датоме и Богданович демонстрираха здрави нерви и точен мерник и това подсигури крайния успех на Фенербахче – 85:80.