Марица се раздели с професионалния футбол с победа над Лудогорец в Разград

Отборът на Марица победи с 2:0 като гост дубъла на Лудогорец в мач от последния кръг на Втора лига. Пловдивчани се разделиха достойно с професионалния ни футбол, след като още преди седмица стана ясно, че изпадат и се завръщат в Трета лига. “Гладиаторите” стигнаха до успеха след попадения на Венцислав Гюзелев в 19-ата минута и Димитър Юруков десетина минути преди края.

Марица приключва шампионата на 13-а позиция с актив от 33 точки, като три точки не достигнаха на пловдивчани за спасение. Вторият тим на Лудогорец пък финишира с 40 точки на девето място.

Лудогорец II - Марица 0:2
0:1 Гюзелев 18'
0:2 Юруков 79'