Не се изненадвайте, ако стигне до трета световна титла

Двукратният световен шампион по снукър Марк Уилямс очаквано преодоля първи кръг на планетарния шампионат в “Крусибъл”, и то по също толкова очаквано убедителен начин - 10:5 срещу квалификанта Джими Робъртсън. Кралят на Шефилд за 2000 и 2003 година пропусна основната схема на турнира миналата година, когато отстъпи със 7:10 на Стюърт Карингтън в “Деня на Страшния съд” в квалификациите, но през този сезон е истинско страшилище край зеленото сукно.

В Северна Ирландия по-рано през кампанията той прекрати седемгодишната си суша откъм ранкинг титли, а добави още един трофей с триумфа си в Германския Мастърс, като вече има 20 успеха в събития от ранкинг системата. Световният номер 34 Робъртсън пък остана без победа в “Крусибъл” и при четвъртия си опит, но все пак ще запомни сезона със стигането на първия си четвъртфинал в кариерата в Германския Мастърс.

Още в първата сесия стана ясно кой ще господства на масата, след като Уелския дракон дръпна значително в резултата със 7:2. Робъртсън обаче започна уверено втората сесия и взе откриващите два фрейма, макар намеренията му за обрат да бяха потушени бързо. Уилямс реализира най-големия брейк в турнира до момента - 140 точки, като го подплати с нова серия от 100 в следващата партия. В крайна сметка 15-ият фрейм се оказа последен в мача, а носителят на “Тройната корона” очаква следващия си съперник в лицето на Нийл Робъртсън или Робърт Милкинс на осминафиналите.

“Пораженията бяха нанесени в първата сесия, а тъй като той можеше да спечели първите два фрейма, но не го направи, това го постави под голямо напрежение. Нийл Робъртсън е един от най-добрите в света, но аз никога не се боря със съперника, а с топките на масата. Победих Милкинс с 10:1 през 2005-а тук, но вече няма такива резултати. С удоволствие бих направил пак 147 в мач срещу него, за да видя физиономията му”, каза Уилямс.