Локо (Сф) се сгромоляса, бесни фенове нахлуват в тунела (видео)

Отборът на Локомотив (София) записа сензационна загуба с 0:1 на своя стадион от Струмска слава. "Железничарите", които имат амбиции за влизане в елита, се сгромолясаха след гол от съблекалнята и множество пропуски. Единственото попадение в двубоя от 21-ия кръг беше дело на Стоян Георгиев още във втората минута.

Локомотив София - Струмска слава@@@Играчите на Младен Додич направиха множество пропуски, като Илия Димитров се отличи с няколко много сериозни такива. Един път дори пропусна на празна врата. След попадението на Георгиев тимът от Радомир можеше и да удвои, но гостите пропуснаха.

Локомотив София - Струмска слава@@@През втората част двубоят се игра само пред вратата на гостите, но домакините не намериха верния път към вратата. Минута преди края гол на Илия Димитров беше отменен поради засада.

Локомотив София - Струмска слава@@@Така дебютантът сред професионалистите Струмска слава записа втори пореден успех над Локомотив в първенството. Първата среща през есента отново беше спечелена от домакините с 2:1 в Радомир.

Поражението вбеси феновете на домакините, които първо влязоха в конфликт с бурно радващите се гости, като столичните привърженици дори счупиха част от тунела. Малко след края на срещата пък голяма група от тях нахлу в тунела на стадион "Локомотив", търсейки най-вече Димитров. Привържениците на "червено-черните" искаха да влязат дори директно в съблекалнята на столичани, но цялото ръководство на "железничарите", както и бившият капитан на тима и настоящ директор в Септември - Кристиян Добрев, който наблюдава срещата, опитаха да успокоят феновете. Бранителят Александър Бранеков, който гледа мача от трибуните, пръв излезе да говори с тях.

Грозни реплики обаче валяха една след друга в тунела и нервите на изпълнителния директор Бойчо Величков не издържаха. Бившият голмайстор дори беше на път да влезе във физическа саморазправа с един от най-бурните фенове. Легендата на Локомотив дори хвана за гушата привърженика, но двамата бяха разтървани.

Локомотив София - Струмска слава@@@Локомотив остана на трето място с 38 точки, но вече изостава на шест точки от Ботев (Враца) и Царско село, като "царете" имат и мач по-малко. Четвъртият Монтана пък е само на две точки зад тях.
Успехът измъкна Струмска слава от зоната на изпадащите, отборът има вече 24 точки, заемайки 12-то място.