Не сме виждали такъв дъжд от голове на Мондиал

За първи път в историята на световните първенства виждаме толкова много поредни мачове с отбелязан гол. Белгия - Тунис е 27-ият мач от началото на Мондиал 2018 и още в шестата минута Еден Азар откри резултата от дузпа, за да стане шампионатът в Русия рекордьор по двубои с реализирани поне едно попадение.

Досегашният връх бе достигнат през 1954 година, когато във всички 26 мача от турнира има поне по един отбелязан гол, а шампион става Западна Германия с победа 3:2 на финала над Унгария.

В Русия на няколко пъти имаше опасност да се стигне до нулеви равенства, но попадения в добавеното време на срещите предотврати такъв резултат. Хосе Хименес донесе успеха на Уругвай с 1:0 над Египет в първия мач от груповата фаза с точен удар с глава в 89-ата минута, а Азиз Бухадуз си вкара автогол в продълженията и закопа Мароко срещу Иран.

С попадения на Филипе Коутиньо и Неймар пък Бразилия се наложи с 2:0 над Коста Рика, като звездите бяха точни в 91-ата и 97-ата минута.