Край на мъките за Херта

След шест поредни двубоя без победа в германския елит Херта (Берлин) показа характер и надигра Хановер 96 с 2:0 на неговия стадион. За последно столичани бяха спечелили срещу Байерн (Мюнхен) преди повече от два месеца, но днешния им триумф ги доближи на крачка от топ 6. Хановер пък вече е предпоследен с осем поражения от 13 кръга.

Ключова за успеха на Херта се оказа ролята на защитника Джордан Торунарига. 21-годишният футболист вкара първия гол минута преди почивката след заучено изпълнение на ъглов удар. В 73-ата пък той центрира перфектно към Ведад Ибишевич, който с лекота реализира с глава за 2:0. За капитана това беше юбилеен мач №300 в Бундеслигата.

Малко след това гостите бяха на косъм от трето попадение след изстрел на Максимилиан Мителщет, но топката беше избита от голлинията.

В следващия кръг берлинчани ще спорят с коварния тим на Айнтрахт (Франкфурт), а Хановер ще пътува до Майнц.