Айнтрахт (Фр) надделя в голямото ритане с Леверкузен

Айнтрахт (Франкфурт) и Байер (Леверкузен) хвърлиха много усилия в последния двубой от 15-ия кръг в германския елит, а победата отиде при домакините. Те се наложиха с 2:1 и се утвърдиха на петото място, като са само на 4 точки от втората позиция.

Бившият играч на “аспирините” Дани да Коща вкара първия гол за “орлите” в 28-ата минута, а в 57-ата точен беше другият халф-бек на бек на Айнтрахт Филип Костич. Осем минути по-късно Карим Белараби върна едното попадение и така направи интересен последния около половин час.

Съдиите имаха много работа, но не убедиха с правотата в някои от отсъжданията си. В началните минути топката се спря в ръката на защитника на Франкфурт Симон Фалет, който се намираше с гръб към нея. С помощта на ВАР реферите решиха, че това не трябва да е дузпа, но пък гостите протестираха, защото кълбото летеше към мрежата.

Технологията разочарова играчите на Байер още веднъж в 19-ата минута, когато Белараби реализира с далечен удар, но беше маркирана засада на Александър Драгович, който стоеше пред вратаря и съответно му влияеше.

В последните секунди на първата част Кай Хавертц пропусна от чиста позиция да изравни за 1:1.

После обаче - след като поведоха с 2:0 - домакините можеха да си подсигурят успеха, но Анте Ребич се “отличи” с неточни удари от много изгодни ситуации.

В последната минута на редовното време вратаря на Айнтрахт Кевин Трап направи спасяване на сигурен гол след шут на Лукас Аларио.

Сблъсъкът беше и много груб, заради което Феликс Брих вдигна осем жълти картона, като особено твърдо действаха футболистите от Франкфурт, които заслужиха шест от официалните предупреждения.

В оставащите си мачове до паузата носителят на купата на Германия приема Майнц 05 и гостува на Байерн (Мюнхен).

От своя страна Леверкузен е чак 11-и с минус 6 голова разлика и го очаква тежък завършек на есента срещу Шалке 04 и Херта (Берлин).