Марсилия приключи еврокампанията си с нова сериозна загуба (видео)

Аполон (Лимасол) записа втора победа в Група Н на Лига Европа. Кипърският тим се наложи с 3:1 като гост над „боксовата круша“ в групата Олимпик Марсилия. Френският тим приключва доста разочароваща кампания в Европа, след като през изминалия сезон достигна до финала на надпреварата. Попаденията за гостите от Аполон реализираха Антон Маглика на два пъти в 8-ата и 30-ата, а в 56-ата минута Мариос Стилиану също се разписа. За Олимпик точен бе Флориан Товен в 11-ата минута. Преди това Бубакар Камара остави Олимпик с човек по-малко, след като събори противников футболист в наказателното поле. Така Аполон приключва участието си в Лига Европа за тази година зад Айнтрахт (Франкфурт) и Лацио със 7 точки, а Олимпик е последен в групата с 1 точка.

Срещата започна доста неприятно за отбора на Олимпик Марсилия, който стана с 10 души още в 8-ата минута. Бубакар Камара остави тима си с човек по-малко, след като извърши доста неразчетено нарушение срещу Мариос Стилиану в наказателното поле. Главният съдия не се поколеба да покаже директен червен картон на Камара, след което показа и точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Антон Маглика, който стреля в долния десен ъгъл на вратата. Стражът Флориан Ескалес успя да улови ъгъла, но не можа да парира удара.

Три минути по-късно и с човек по-малко Олимпик изравни. След късо изпълнение на ъглов удар топката достигна до Максим Лопес, който центрира блестящо в наказателното поле, а там Флориан Товен с глава засече във вратата.

В 30-ата минута отново Антон Маглика изведе Аполон напред в резултата. Нападателят се възползва от много добро меко центриране на Мариос Стилиану от десния фланг и с глава преодоля Ескалес за втори път.

В 56-ата минута замесеният в почти всичко по-интересно пред вратата на Олимпик Мариос Стилиану също нареди името си сред голмайсторите. Полузащитникът вкара много красив гол с удар от ъгъл, при който Флориан Ескалес не успя да реагира. До края на двубоя Аполон имаше възможност да покачи преднината си, но до нов гол така и не се стигна, а Марсилия остана с девет души, след като Лукас Окампос получи втори жълт и респективно червен картон в последната минута на добавеното време.