Лудогорец с първа пролетна победа, но и Ботев (Враца) измъчи "орлите" (видео)

Лудогорец постигна първа победа през пролетния полусезон, след като надигра с 2:0 Ботев (Враца) като домакин в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Козмин Моци в 33-ата минута, а в 38-ата Клаудиу Кешерю удвои.

Разградчани изпуснаха още няколко отлични възможности за нови попадения чрез Кешерю и Шверчок, а веднъж и гредата спаси гостите след шут в гредата на Антон Недялков. Много силен мач пък изигра Марселиньо, който се отличи с асистенции и при двата гола.

Въпреки това успехът на орлите не дойде никак лесно, тъй като и врачани имаха поне три много добри положения за попадение, две от които при 0:0.

Двубоят започна с химна на България по случай 3 март. Феновете на двата тима пък развяха множество трибагреници.

от първата минута за Лудогорец стартира дошлият от Ботев Пд Серкан Юсеин, който си партнира в центъра на терена с Анисе. В състава се завърна и Козмин Моци, пропуснал гостуването на Черно море поради семейни проблеми. Извън групата остана Вандерсон, а неговото място сред 11-те зае Адриан Попа.

В средата на първата част дебют със зелената фланелка направи и Станислав Манолев, който замени контузения Сисиньо.

Първото голово положение дойде след четвърт час игра и бе пред вратата на гостите. Моци намери Попа отляво, крилото центрира отлично към Кешерю, който обаче направи по-трудното и се размина с топката на метър пред голлинията.

В 19-ата минута Ботев можеше да открие резултата след поредица от грешки на Пламен Илиев и бранителите пред него, но Антон Огнянов не успя да уцили празната врата след центриране отдясно и удар с глава. Секунди по-късно и Домовчийски излезе на добра позиция, но шутира в аут. Дори да бе вкарал, попадението нямаше да бъде признато, тъй като таранът на Ботев бе в засада и реферите отсъдиха такава.

В 25-ата минута Недялков свали с глава към Даниел Генов, който стреля от 11-12 метра, но домакините извъдиха късмет, че ударът му мина над напречната греда. Три минути по-късно Кешерю изпусна още едно положение. То дойде след центриране отдясно по земя. Юсеин се хвърли на шпагат, но бе блокиран от бранител на гостите. Топката се озова в румънския таран, който от 5 метра не успя да вкара.

В 33-ата минута Моци отсрами нападателите в зелено, когато откри резултата след центриране на Марселиньо отдясно и майсторски удар с глава, попаднал в горния ляв ъгъл на вратата на врачани - 1:0 за Лудогорец.

Само 120 секунди по-късно Попа бе близо до второ попадение, но фалцовият му изстрел с десния крак профуча покрай горния ляв ъгъл на вратата.

В 38-ата минута Лудогорец все пак стигна до втори гол след брилянтен шут на Кешерю. Румънецът получи пас от Марселиньо пред наказателното поле на Ботев и след бомбен шут с левия крак препарира Костов за 2:0.

Пет минути след почивката Лудогорец организира опасна атака, при която Марселиньо изведе Моци в наказателното поле, но реферите я спряха с несъществуваща засада. В 56-ата минута разградчани бяха близо до трети гол. Марселиньо намери непокрития Кешерю пред границата на наказателното поле, румънецът шутира с по-слабия си десен крак, а Костов плонжира и изби.

Шест минути по-късно Пламен Илиев изби в корнер добър удар на Домовчийски от 23-24 метра.

Към края на мача врачани се хвърлиха в предни позиции и пред Лудогорец се отвориха твърде големи празни пространства. В 80-ата минута Марселиньо подаде към Манолев, който с едно докосване изведе резервата Шверчок сам срещу Костов. Полякът преодоля вратаря на гостите, но си остави прекалено малък ъгъл и не уцели празната врата.

В ответната атака Ботев пропусна да се върне в мача. Будинов излезе сам срещу Илиев и копна топката над него, но прехвърли и вратата. Малко по-късно, в 85-ата минута, дойде едно от най-красивите отигравания в мача. Антон Недялков овладя топката и отправи страхотен шут от 22 метра, който разтресе напречната греда зад Красимир Костов.

В 90-ата минута Шверчок направи сериозен пропуск. След контраатака Попа изведе Лукоки, който не прояви егоизъм и намери Шверчок. Полякът, който остана очи в очи с гостуващия страж, стреля в аут, с което пропусна последното положение в двубоя.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0