Филаделфия записа 15-а поредна победа у дома

Отборът на Филаделфия продължава да доминира на собствена територия в НБА, постигайки 15-а поредна победа у дома след 124:106 (34:29, 36:26, 29:29, 25:22) над Детройт. Сиксърс са най-успешния домакин в цялата Асоциация с баланс 29 победи и само 2 загуби. Тимът на Брет Браун отново можеше да разчита на Джоел Ембийд, който пропусна предните 5 мача заради лека травма в рамото.

Детройт бе по-нахъсаният отбор в началото и взе ранен аванс, но до края на първата четвърт домакините обърнаха развоя на събитията и поеха нещата в свои ръце. Авансът на Фили достигна 15 точки на голямата почивка, като разликата остана същата и след края на третия период. Сиксърс неутрализираха опитите на Детройт за обрат в мача и се поздравиха с крайното 124:106.

Ембийд остана на паркета само 27 минути, в които записа “дабъл-дабъл” 30 точки и 14 борби. Ал Хорфърд вкара 20 точки, взе 10 борби и подаде 6 асистенции, Фуркан Коркмаз се разписа със 17 точки, а Тобайъс Харис (7 борби, 5 асистенции) и Шейк Милтън добавиха съответно по 15 и 12 точки.

Крисчън Ууд отново блестеше за Детройт с 32 точки и 7 борби. Святослав Михайлюк добави 16 точки, Ленгстън Гелуей и Тон Мейкър допълниха с по 13 точки, а Джордан МакРей остана с 10 точки.