Ботев (Враца) и Локомотив (Пд) не успяха да се победят след скучно първо и динамично второ полувреме

Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха изключително скучно първо полувреме, в което имаше един единствен удар, който не затрудни по никакъв начин вратаря на домакините. През втората част обаче двата тима вдигнаха оборотите и създадоха немалко опасни положения. Най-близо до гола все пак беше Локомотив, когато в 76-ата минута Хуан Переа остана сам срещу Бариос, но нацели страничния стълб. Така двата тима си разделиха по една точка. С това равенство и Ботев, и Локомотив прекъснаха негативните си серии от поредни загуби. Домакините обаче все още нямат победа след пристигането на Христо Янев, а пловдивчани не познават вкуса на успеха от 26 август.

Двубоят започна без положения пред някоя от двете врати. Гостите от Пловдив бяха една идея по-активни, но така и не успяха да застрашат вратата на Бариос в началните минути.

За съжаление на зрителите в следващите минути до края на първата част не се случи нищо интересно. Ботев (Враца) също се опита да организира няколко атаки, но те не доведоха до опасност. Първият удар в срещата пък дойде в добавеното време на първата част, когато Мартин Петков стреля от дистанция, но Бариос без проблеми улови.

Така напълно логично след малко повече от 45 минути игра двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 в почивка.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 52-ата минута. Тогава Браян Переа получи добра топка, освободи се от Хорхе Сегура и пусна подаване към Даниил Кондраков, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Украинецът обаче стреля изключително неточно и прати кълбото в аут.

В 66-ата минута отново Кондраков стреля от границата на наказателното поле. И този път обаче топката премина високо над напречния стълб. Малко по-късно Калоян Костов засече центриране отляво с глава, но от чиста позиция не успя да намери очертанията на вратата.

В 73-ата минута Мартин Луков буквално спаси Локомотив от допускане на попадение. След грешка в защитата на “смърфовете” Браян Переа успя да открадне топката и да остане фронтално срещу вратаря на гостите. Луков обаче беше стабилен и парира изстрела на нападателя. 3 минути по-късно пловдивчани се разминаха с попадение. Хуан Переа остана сам срещу Бариос, стреля покрай него, но нацели страничния стълб.

След натиск на Локомотив домакините от Ботев можеха да спечелят срещата буквално с последното си отиграване. Браян Переа пусна хубаво подаване към Мартин Смоленски, който остана очи в очи с Луков. Ударът на българина обаче премина встрани от страничния стълб.

С тази точка Ботев (Враца) събира в актива си 9 точки, но остава все още на предпоследното място. Локомотив от своя страна е 10-ти с 13 точки.

БОТЕВ (ВР) 0:0 ЛОКО (ПД)

Стартови състави:

Ботев: 34. Федерико Бариос, 19. Браян Переа, 25. Деян Лозев, 70. Дилян Георгиев, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 21. Бубакар Траоре, 6. Давид Суарес, 8. Даниил Кондраков, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков;

Локомотив: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 80. Марсилио Де Лима, 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев, 9. Хуан Переа.