Рилски спортист - Спартак Плевен, силен старт за домакините

Отборите на Рилски спортист и Спартак Плевен играят един срещу друг в двубой от първия кръг на Sesame НБЛ.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:Двубоят започна според очакванията, като Рилски записа серия на старта на срещата. Момчетата на Любомир Киров излязоха напред със 7:2, а впоследствие увеличиха преднината си до шест точки при 11:5, три минути след началото. Откриващият период се развиваше според темпото на домакините, които продължаваха да имат превес при 17:10 в своя полза. Младият Георги Цеков впечатляваше за плевенчани с три тройки и 9 от общо 15-те точки на тима си, но така или иначе Рилецо все още бе напред при 23:15. Тройка на Чавдар Костов пък изведе самоковци с двуцифрен аванс при 26:15. В крайна сметка Рилски водеше с 32:20 след първите десет минути игра.

ВТОРА ЧЕТВЪРТ:Около две минути след началото на втората четвърт нещата ставаха все по-сложни за гостите от Плевен, които вече изоставаха с 15 точки при 38:23 в полза на Рилецо.ТИТУЛЯРНИ ПЕТИЦИ:РИЛСКИ СПОРТИСТ: Лакуинси Ридоу, Алън Арнет, Христо Бъчков, Александър Янев, Юре ПланиничСПАРТАК ПЛЕВЕН: Георги Цеков, Милен Захариев, Крисчън Кийлинг, Брет Рийд, Амад Ранд

Рилски спортист увеличи шампионската си витрина с още една Суперкупа

Стрелецът на Спартак Плевен Крис Минков няма да вземе участие в срещата. Друг българин в състава на гостите - Виктор Гергов, пък е болен и също е аут.

Рилецо и спартаклии играха един срещу друг в мача за Суперкупата миналата седмица, когато отборът на Любомир Киров триумфира с крайното 95:76.

Последното поражение на самоковци в “Арена Самоков” дойде именно от Спартак - със 71:77 в полуфиналната серия от плейофите.