Пропуските лишиха ЦСКА 1948 от обрат срещу Крумовград

Крумовград и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Серкан Юсеин откри резултата за домакините в 7-мата минута, а през второто полувреме Евгений Сердюк (50’) изравни от дузпа. "Червените" със сигурност има за какво да съжаляват, тъй като направиха куп пропуски, които ги лишиха от победата на спортен комплекс "Никола Щерев - Старика" в пловдивския квартал "Коматево".

С днешното равенство разликата между двата отбора остава една точка, като тимът на Атанас Рибарски заема девето място във временното класиране, а столичани са на шестата позиция. Дебют за гостите направи най-новото попълнение Петър Витанов, който се появи в игра след почивката.

По този начин Крумовград прекъсна серията си от две поредни шампионатни победи, а ЦСКА 1948 остава без успех вече трети последователен мач.

Домакините откриха резултата още с първата си възможност в срещата. Джунейт Али намери Серкан Юсеин, който проби в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл преодоля Петър Маринов.

В 20-ата минута Емил Ценов шутира от далечно разстояние встрани от вратата, пазена от Янко Георгиев. В средата на първото полувреме Радослав Кирилов се свлече в пеналтерията на крумовградчани след съприкосновение с Лукас Сантана и въпреки претенциите на "червените", главният съдия Димитър Димитров остава безмълвен.

В 27-мата минута Кирилов опита изстрел от въздуха, но кълбото профуча на сантиметри от горната греда. До почивката футболистите на Валентин Илиев потърсиха изравнително попадение, но Янко Георгиев и защитата пред него се справиха на ниво.

Още в началните секунди на втората част от ЦСКА 1948 отново изявиха претенции за дузпа. Радослав Кирилов опита да центрира, но топката се отби в ръката на Лукас Сантана. Първоначално реферът отсъди корнер, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР посочи бялата точка. Евгений Сердюк се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и не сбърка - 1:1.

В 52-рата минута изстрел на Талис премина опасно близо до десния страничен стълб. Секунди след това Сердюк пропусна от чиста позиция да изведе своя отбор напред в резултата.

Малко след като измина час игра от началото на двубоя "червените" бяха много близо до втори гол. Кирилов намери Карагарен в наказателното поле, а той от своя страна отклони кълбото към Евгений Сердюк, който стреля от движение, но Янко Георгиев добре скъси дистанцията и се отличи със страхотна намеса.

В 77-мата минута Янко Георгиев отрази удар на Радослав Кирилов от границата на наказателното поле. До края на редовното време нямаше други попадения и двата тима си разделиха по една точка.

КРУМОВГРАД 1:1 ЦСКА 1948

1:0 Серкан Юсеин (7)1:1 Евгений Сердюк (50-д)Стартови състави:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 2. Джунейт Али, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров (К), 13. Диего Рапосо, 7. Момчил Цветанов, 10. Серкан Юсеин, 9. Рафаел Фуртадо, 70. Матеус Соуса;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 2. Джонатан Перейра, 14. Теодор Иванов, 91. Райън Бидунга, 30. Кристофър Ачеампонг, 28. Неделко Пишчевич, 21. Емил Ценов, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (К), 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк.