Симона Халеп се класира за полуфиналите в Дубай

Двукратната шампионка Симона Халеп от Румъния се класира за полуфиналите на турнира по тенис за жени в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 768 680 долара. Бившата номер 1 в света елиминира осмата в схемата Онс Жабюр (Тунис) с 6:4, 6:3 за 82 минути. Халеп в момента е 23-а в ранглистата на УТА, а победата й е 11-а в първите 12 срещи от началото на сезона. В спор за място на финала румънката ще играе срещу номер 21 Елена Остапенко от Латвия, която спаси мачбол и победи Петра Квитова от Чехия с 5:7, 7:5, 7:6(9) за 2:40 часа. В третия сет Квитова поведе с 5:4, но в следващия гейм допусна пробив. Тайбрекът беше изключително драматичен, но Остапенко успя да затвори двубоя с четвъртия си мачбол. Чехкинята Маркета Вондроушова, олимпийска вицешампионка от Токио 2020, също е полуфиналистка в Дубай, след като постигна успех срещу Даяма Ястремска от Украйна със 7:5, 6:4 за 1:41 час. Вондроушова е третата квалификантка в историята, която достига до полуфиналите в надпреварата. Следващата й съперничка е рускинята Вероника Кудерметова (Русия), която надделя над Джил Тайхман (Швейцария) с 6:2, 5:7, 6:4 за 2:23 часа.