Два гола на Дмитрий Орлов донесоха победата на Вашингтон над Питсбърг

С два гола на Дмитрий Орлов, вторият от тях 42.8 секунди преди края на продължението, Вашингтон Кепиталс победи с 4:3 Питсбърг Пингуинс в един от най-очакваните мачове от Националната хокейна лига тази нощ.

Срещата в "ППГ Пейнтс Арена" в Питсбърг започна вихрено и още в първата третина паднаха четири гола. Ник Дауд откри резултата за гостите от столицата в шестата минута, но с попадения на Евгений Малкин и Брайън Ръст "пингвините" направиха обрат. В 17-ата минута на първия период Орлов възстанови равенството на 2:2.

Във втората част двата отбора си размениха по още един гол. Ръст за втори път изведе Питсбърг напред в резултата, но 42 секунди преди края на периода Даниел Шпронг изравни за 3:3. В последната третина от редовното време гол не падна и това наложи изиграването на продължение. Допълнителните пет минути вървяха без гол, но при една от последните възможности Орлов преодоля за втори път стража на домакините Тристан Джари, с което донесе победата на тима си.

В класирането в Столичната дивизия Питсбърг е трети с 62 точки, а Вашингтон е на четвърто място с 59, като и двата отбора имат по 46 изиграни мача.

Още от Зимни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти