Шампионите подариха сладък обрат на феновете си, Рууни подгони рекорд на Анри (видео)

Шампионът Манчестър Юнайтед подари на своите фенове ценна победа с 3:2 над Хъл Сити на „Кей Си Стейдиъм“, като успехът дойде, след като „червените дяволи“ губеха с два гола след само 13 минути игра. Джеймс Честър (4‘) и Дейвид Мейлер (13‘) наказаха неконцентрираната игра на гостите в отбрана в началните минути. Големият лидер на Юнайтед Уейн Рууни обаче поведе своя отбор към обрат. Първо английският национал асистира на Крис Смолинг (19‘), а след това вкара страхотен гол за 2:2 в 26-ата минута. Това бе и 150-о шампионатно попадение на нападателя за Манчестър Юнайтед, с което той стана едва вторият играч, достигнал тази кота, след Тиери Анри, който има 175 гола за Арсенал в Премиър лийг. В 66-ата минута авторът на първия гол - Джеймс Честър, вкара топката в собствената си мрежа, с което направи обрата пълен - 2:3. В последните минути Давид де Хеа лиши домакините от точката с три решаващи намеси. Гостите пък завършиха двубоя с 10 човека след червения картон на Антонио Валенсия.

Мениджърът на домакините Стийв Брус не бе направил никакви промени в своя състав в сравнение с тези, които започнаха при равенството с Уест Бромич.

Дарън Флетчър стартира като титуляр за „червените дяволи“ за първи път от година, Майкъл Карик остана на резервната скамейка за началото, а Робин ван Перси бе извън групата на Юнайтед заради контузия. Крис Смолинг и Джони Еванс започнаха в центъра на отбраната, а Уейн Рууни и Дани Уелбек съставиха нападателния тандем на гостите.

Още в 4-ата минута Джеймс Честър изведе домакините напред  след погрешно отсъден ъглов удар в полза на „тигрите“. Алекс Брус изпревари Евра в наказателното поле и успя да отиграе с глава центрирането от корнер, след което Честър засече от въздуха, от малкото наказателното поле, пращайки топката под напречната греда.

В 13-ата минута Дейвид Мейлер удвои. Този път попадението падна след серия от груби грешки в отбраната на гостите, при които първо Рафаел не успя да изчисти, а след това и Джони Еванс на два пъти се намеси неубедително. В крайна сметка Мейлър нанесе слаб удар по земя, топката рикошира в крака на Еванс и мина под плонжа на Де Хеа, който също не успя да се намеси подобаващо.

Много скоро – щест минути след втория гол на Хъл, Манчестър Юнайтед се върна в мача. Рууни центрира перфектно от пряк свободен удар, а Смолинг засече с глава – 2:1. В 26-ата минута Уейн Рууни изравни след страхотен параболичен изстрел от повече от 20 метра.

Това бе и 150-и шампионатен гол на нападателя за Манчестър Юнайтед, с което той стана едва вторият играч, достигнал тази кота, след Тиери Анри, който има 175 гола за Арсенал в Премиър лийг.

След почивката Де Хеа боксира силен изстрел на Сагбо, а в 63-ата минута гредата спаси гостите след удар с глава на Алекс Брус. В 66-ата минута авторът на първия гол - Джеймс Честър, вкара топката в собствената си мрежа, с което направи обрата пълен - 2:3. Бранителят засече топката в собствената си врата след центриране на Ашли Йънг отдясно. Малко след това главният рефер Майкъл Оливър подмина претенциите на гостите за дузпа заради нарушение срещу Патрис Евра.

В заключителните минути домакините натиснаха, но Давид де Хеа запази аванса на шампионите, след като спаси опасни удари на Греъм и Честър. Манчестър Юнайтед пък завърши с числено намален състав след червен картон на Валенсия.

Така Юнайтед записа пети пореден успех във всички турнири и излезе на шесто място с 31 точки. Хъл Сити е 12-и с актив от 20 точки.

РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!СТАТИСТИКА ТУК!!!КЛАСИРАНЕ ТУК!!!