Черно море отстъпи на Крайова във втората контрола

Черно море порт Варна загуби втората си контрола срещу румънския тим Крайова. След като вчера варненския отбор победи със 102:93, днес домакините претърпяха поражение със 78:94 (22:23, 21:20, 20:26, 15:25). За Черно море порт Варна мача започнаха Станислав Цонков, Александър Йевджич, Александър Андреевич, Асен Великов и Александър Влахович. Гостите започнаха много силно срещата и за близо 4 минути игра успяха да поведат с 8 точки - 12:4. Последваха силни минути за домакините, които игра добре в защита, и успяха набързо да реализират седем поредни точки и да стопят изоставането си до 1 точка - 11:12. До края на първата част играта бе сравнително равностойна, но румънският тим успяваше да поддържа преднина от 2-3 точки и спечели първата четвърт с 23:22. В началото на втората част отново гостите бяха по-добрият отбор и успяха да увеличат преднината си до 5 точки при 29:24. В средата на частта Черно море порт Варна намали изоставането си до точки - 33:40, но румънският тим бързо възвърна преднината си. Две минути и половина преди почивката домакините успяха да изравнят резултата при 40 равни, след което поведоха в резултата. На почивката резултатът между двата отбора бе равен - 43:43. През третата четвърт играта бе много оспорвана и равностойна, като нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне в резултата. Домакините водеха с минимален аванс почти през цялата четвърт, но в самия й край след няколко неуспешни атаки на Черно море порт Варна гостите успяха да обърнат резултата и взеха преднина от 6 точки - 69:63 преди последната част. Гостите започнаха отлично последната четвърт и за две минути игра реализираха седем поредни точки и поведоха с 13 точки при 76:63. Играчите на румънския отбор поддържаха преднината си и заслужено спечелиха двубоя. За Черно море порт Варна най-резултатен бе Николай Стоянов с 19 точки. Капитанът Асен Великов добави 18 точки за варненския отбор. Следващите проверки на Черно море порт Варна са в Белград, където са предвидени три срещи. Отборът пътува за столицата на Сърбия в събота