Десетима от Берое си тръгнаха с точка от Ловеч (видео)

Отборите на Литекс и Берое завършиха при резултат 1:1 в среща от 25-ия кръг на "А" група. Георги Андонов вкара от дузпа в 63-ата минута за старозагорци, а Георги Минчев изравни в 82-ата. Ловчанлии играха с човек повече от 7-ата минута, когато вратарят Благой Макенджиев бе изгонен за нарушение срещу Кристиян Малинов извън наказателното поле.В класирането "оранжевите" са на трето място с 44 точки, а беройци останаха на пето място с 40.Гостите първи организираха опасност, когато в 6-ата минута Атанас Зехиров нахлу в наказателното поле и имаше претенции, че е повален непозволено, но съдията не реагира. В ответната атака Малинов бе изпуснат от старозагорската отбрана и Макенджиев извърши нарушение, за да го спре. Реферът Вихрен Манев му вдигна червен картон, а резервата Илко Пиргов влезе в игра на мястото на бранителя Валдемар Боровски. Пауло Регула стреля от свободния удар, но прати топката право в стената. В 18-ата минута пък Страхил Попов стреля покрай вратата.В 22-ата Регула бе оставен непокрит пред наказателното поле, получи удобно подаване и шутира без забавяне, но не бе точен. В 43-ата минута и Никола Колев изпробва късмета си, но отново Пиргов не бе застрашен. Две минути след това бранителят на гостите Владимир Зафиров отправи ножичен удар и топката влизаше под гредата, но Винисиус Баривйера със сетни сили изби. В последните секунди на първата част Антон Недялков изведе Бьорн Йонсен в отлична позиция, но нападателят се подхлъзна и изгуби равновесие. В ответната атака Георги Андонов не успя да се възползва от неразбирателство в "оранжевата" отбрана и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.През второто полувреме гостите от Стара Загора изнесоха играта в предни позиции и по нищо не личеше, че са с човек по-малко на терена. В 57-ата минута те дори можеха да стигнат до гол, но Георги Костадинов направи наглед немислимото и от половин метър стреля с глава в аут. Все пак логичното се случи в 63-ата минута, когато Игор Джоман бе повален в наказателното поле от Пламен Гълъбов и съдията посочи бялата точка. Андонов стреля в средата на вратата и изведе Берое напред. В 72-ата минута Елиаш да Силва с глава можеше да увеличи преднината на тима си, но Винисиус спаси.Постепенно ловчанлии наложиха натиск и в 82-ата минута пас към Данило Асприля разкъса отбраната на гостите, колумбиецът върна към вътрешността на наказателното поле, където непокритият Минчев нямаше проблем да възстанови равенството.В добавеното време Веселин Пенев сбърка, Милчо Ангелов отне кълбото и стреля, но играч в бяло и зелено подложи тяло и топката излезе в корнер.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ