Бербатов промуши Лил (видео)

Димитър Бербатов донесе победата на своя Монако при гостуването на Лил в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Митко вкара единственото попадение в средата на втората част, когато засече с глава центриране от фаул. Това бе шести гол за Бербо от началото на шампионата в Лига 1, а тимът му записа впечатляващо постижение - вече цели осем мача от първенството монегаските не са допускали гол в мрежата си. Бербатов остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен от Антони Мартиал.През първата част двата тима действаха дефанзивно и положенията пред двамата вратари липсваха. Единственият удар в очертанията на вратата бе за домакините, но шутът на Кевин Кубемба не затрудни Даниел Субашич.В началото на втората част гостите можеха да открият резултата, след като Бернардо Силва намери Жоао Моутиньо на чиста позиция в наказателното поле, но ударът на португалеца мина над вратата. Малко по-късно и Лил имаше добър шанс, но Джибирл Сидибе не успя да нацели топката, докато бе на стрелкова позиция.Така се стигна до 57-ата минута, когато Яник Ферейра Караско центрира от фаул и Бербатов се извиси над защитата, за да открие с глава в полза на тима си. В 75-ата Митко можеше да удвои резултата, след като при една грешка в защитата на домакините бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата.Четири минути по-късно гол на Лил бе отменен заради голяма глупост на бранителя Сидибе. При едно центриране отляво Марко Баша стреля с глава, топката влизаше в мрежата, но на голлинията защитникът връхлетя кълбото и я довкара във вратата. В ситуацията обаче Сидибе бе засада и съдията правилно отмени попадението.В самия край на мача Монако можеше да стигне до втори гол, но Ферейра Караско се забави, след като бе изведен на празно пространство, и защитник му отне топката. Така или иначе Монако се поздрави с нова пестелива, но важна победа. Това бе четвърти успех за тях с 1:0 в последните пет мача в Лига 1.В класирането Монако запазва петата си позиция, но върхът изглежда все по-близо. Играчите на Леонардо Жардим са с 39 точки, което е на шест от лидера Лион. "Хлапетата" обаче са с мач по-малко. Лил пък остава в долната част на таблицата с 27 точки и 12-а позиция.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ