Бербатов промуши Лил (видео)

Димитър Бербатов донесе победата на своя Монако при гостуването на Лил в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Митко вкара единственото попадение в средата на втората част, когато засече с глава центриране от фаул. Това бе шести гол за Бербо от началото на шампионата в Лига 1, а тимът му записа впечатляващо постижение - вече цели осем мача от първенството монегаските не са допускали гол в мрежата си. Бербатов остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен от Антони Мартиал.

През първата част двата тима действаха дефанзивно и положенията пред двамата вратари липсваха. Единственият удар в очертанията на вратата бе за домакините, но шутът на Кевин Кубемба не затрудни Даниел Субашич.

В началото на втората част гостите можеха да открият резултата, след като Бернардо Силва намери Жоао Моутиньо на чиста позиция в наказателното поле, но ударът на португалеца мина над вратата. Малко по-късно и Лил имаше добър шанс, но Джибирл Сидибе не успя да нацели топката, докато бе на стрелкова позиция.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Яник Ферейра Караско центрира от фаул и Бербатов се извиси над защитата, за да открие с глава в полза на тима си. В 75-ата Митко можеше да удвои резултата, след като при една грешка в защитата на домакините бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата.

Четири минути по-късно гол на Лил бе отменен заради голяма глупост на бранителя Сидибе. При едно центриране отляво Марко Баша стреля с глава, топката влизаше в мрежата, но на голлинията защитникът връхлетя кълбото и я довкара във вратата. В ситуацията обаче Сидибе бе засада и съдията правилно отмени попадението.

В самия край на мача Монако можеше да стигне до втори гол, но Ферейра Караско се забави, след като бе изведен на празно пространство, и защитник му отне топката. Така или иначе Монако се поздрави с нова пестелива, но важна победа. Това бе четвърти успех за тях с 1:0 в последните пет мача в Лига 1.

В класирането Монако запазва петата си позиция, но върхът изглежда все по-близо. Играчите на Леонардо Жардим са с 39 точки, което е на шест от лидера Лион. "Хлапетата" обаче са с мач по-малко. Лил пък остава в долната част на таблицата с 27 точки и 12-а позиция.