Черно море удържа Локо (Пд), аржентинец с дебютно попадение (видео)

Отборът на Черно море надви с 2:1 Локомотив (Пловдив) в първия мач от 8-ия кръг на "А" група. Аржентинецът Хуан Вареа отбеляза в 22-ата минута, а Кирил Котев си вкара автогол в 57-ата. Десет минути по-късно Бирсент Карагерен върна едно попадение, но за повече силите на гостите не стигнаха.Варненци създадоха отлично положение за гол в 18-ата минута, когато Андреас Васев проби отдясно и центрира на главата на Вареа, чийто удар обаче мина покрай гредата. Четири минути по-късно обаче аржентинският нападател се възползва от неумело изчистване на Люик Дюфо и с плътен удар даде преднина на домакините.В 34-ата минута Мартин Камбуров пропусна изключителен шанс за изравнителен гол. Нападателят бе оставен непокрит пред малкото наказателно поле и засече с глава центриране на Пламен Крумов, но прати топката в аут.В 41-ата минута Мехди Бурабия се възползва от нова грешка в защитата на пловдивчани и отправи изстрел, който мина над гредата. Малко по-късно и Вареа не бе точен след подаване на Михаил Венков.В началото на втората част "смърфовете" установиха натиск и създадоха няколко опасности пред Георги Китанов. Александър Тунчев обаче не бе точен след удар с глава, а малко по-късно Камбуров се засуети преди да успее да стреля.В 57-ата минута обаче "моряците" стигнаха до втори гол. Васев изведе в отлична позиция Матиас Курьор, който опита да направи двойно подаване, но Котев първи стигна до топката и я заби в собствената си врата.В 66-ата минута Димо Бакалов излезе на стрелкова позиция и отправи опасен шут, но Китанов се намеси стабилно. Минута по-късно Камбуров подаде триково към Карагерен, който с точен удар намали преднината на Черно море. В 86-ата минута Карагерен можеше да донесе точката за гостите, но негово акробатично изпълнение профуча над напречната греда.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ