Лукойл не успя да вземе реванш от Антверп

Родният шампион Лукойл Академик записа втора поредна и общо трета загуба във втората фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. “Студентите” отстъпиха у дома на белгийския Антверп Джайънтс с 63:71и така не успяха да вземат реванш от този съперник за тежкото поражение в първата среща помежду им.Първото полувреме в “Арена Ботевград” бе много равностойно и двата тима си поделиха по една четвърт. Първата бе за домакините от Лукойл, които се оттеглиха с аванс от 21:20 след 10 изиграни минути, като с основен принос за това бяха Желко Шакич и Филип Виденов. През втората част инициативата премина в ръцете на гостуващия тим, който успя да поведе с точка разлика на почивката - 35:36.“Гигантите” нанесоха решителния си удар в третия период, когато успяха да удържат българския тим до само 10 точки, а от своя страна реализираха 23 и така след 30 минути игра вече имаха двуцифрен аванс - 45:59. Тимът на Тони Дечев даде всичко от себе си в заключителната четвърт, но единствено успя да свали част от изоставането си, за да се стигне до крайния резултат 63:71.Желко Шакич за пореден път бе най-добър за Лукойл Академик и вкара 20 точки, към които добави 8 борби и 2 асистенции. Филип Барович вкара 13 точки и овладя 11 борби, а Димитър Димитров и Павлин Иванов останаха с 11 и 10 точки.Американският гард Куоми Вон впечатли за гостите - 24 точки, 7 асистенции и 3 борби. Белгийският национал Жан-Марк Муема бе другият играч на Джайънтс с двуцифрен точков актив, реализирайки 13 точки.ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - АНТВЕРП ДЖАЙЪНТС 63:71 (21:20,14:16, 10:23, 18:12)ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Бранислав Ратковица 1, Филип Виденов 8, Донел Тейлър, Желко Шакич 20, Филип Барович 13 (Павлин Иванов 10, Крис Минков, Димитър Димитров 11)АНТВЕРП ДЖАЙЪНТС: Мик МакКини  6, Куоми Вон 24, Майк Смит 7, Дориан Маршан 5, Брадли Уолдоу 2 (Жан-Марк Муема 13, Юри Схупен 5, Карлтън Скот 7, Яник Схупен 2)