Арсенал се добра до точка след обрат от 0:3 (видео)

Арсенал стигна до точка при гостуването си на Борнемут, въпреки че 20 минути преди края губеше с 0:3. Лондончани обаче показаха характер и стигнаха до крайното 3:3. Домакините поведоха с два гола в рамките на четири минути, след като Чарли Даниелс и Калъм Уилсън от дузпа се разписаха. След почивката Райън Фрейзър направи 3:0 и изглеждаше, че крайният победител е ясен. Алексис Санчес върна Арсенал в мача, а в 75-ата минута резервата Лукас Перес направи 3:2. Капитанът на Борнемут Саймън Франсис получи червен картон за нарушение срещу Аарън Рамзи. В 92-ата минута Оливие Жиру се разписа след удар с глава и донесе точката на гостите. Французинът се отчете с две асистенции и така решителното попадение в края.Играчите на "артилеристите" се прибраха в съблекалнята щастливи от постигнатото, но в глобален план загубиха две точки. След този резултат те са четвърти в класирането и изостават на лидера Челси с девет точки, а са изиграли мач повече от градския си съперник.Борнемут нанесе сериозен удар на Арсенал в рамките на 4 минути. Тимът на Еди Хауи поведе с 2:0 в 20-ата минута след два бързи гола. Чарли Даниелс откри резултата, след като се възползва от подаване на Станислас. Защитникът овладя отлично топката, финтира Белерин и прати топката покрай Петър Чех. Четири минути по-късно Калъм Уилсън удвои аванса на домакините от дузпа, отсъдена за нарушение на Джака.След почивката Арсенал опита да натисне и да се върне в мача, но реално не създаде сериозни голови положения, а в 58-ата минута получи трети гол. Ектор Белерин отново имаше вина за попадението. Той не се справи с Райън Фрейзър и играчът на Борнемут се озова на идеална позиция, след което прати топката между краката на Чех от малък ъгъл.На фона на слабото си представяне отново Алексис Санчес внесе някакво вдъхновение в редиците на Арсенал. Чилиецът отбеляза 15-ия си гол от началото на сезона 20 минути преди края. След центриране отдясно Жиру отклони топката и тя се озова в Санчес, който намали на 3:1.Пет минути по-късно нещата на "Виталити Стейдиъм" изглеждаха доста по-различно. Влезлият като резерва Лукас Перес намали на 3:2 с първия си гол във Висшата лига. Испанецът се възползва от подаване на Жиру и с великолепен диагонален удар от въздуха не остави шансове на Боруц.Домакините можеха да си осигурят трите точки в 82-ата минута, когато Дан Гослинг се озова на великолепна позиция в наказателното поле. Той направи отличен финт и само трябваше да прати топката покрай Чех, но не уцели вратата. Секунди по-късно Борнемут остана с човек по-малко. Капитанът Саймън Франсис получи червен картон за остро влизане в краката на Аарън Рамзи.Численото преимущество позволи на отбора на Арсен Венгер да осъществи сериозен натиск в края и той даде резултат. В 92-ата минута Жиру изравни резултата. Той се възползва от центриране на Джака и с техничен удар с глава прати топката в мрежата.БОРНЕМУТ - АРСЕНАЛ 3:31:0 - Даниелс (16)2:0 - Уилсън (20-д)3:0 - Фрейзър (58)3:1 - Санчес (70)3:2 - Перес (75)3:3 - Жиру (92)СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ