ЦСКА спечели турнира за Купа "Иван Николов" 2017

Младите волейболистки на ЦСКА спечелиха коледния турнир за Купа "Иван Николов" 2017, който бе за момичета до 15 години, и който се проведе в залата на 81 СУ "Виктор Юго".На финала на надпреварата армейките, водени от Мила Кьосева, надиграха Левски с 3:0 (28:26, 25:22, 25:17) и завършиха като победител, а "сините" останаха със сребърните отличия. Двубоят бе истинско "вечно" дерби, като се игра пред пълна зала, като над 150 зрители гледаха мача. С този успех  "червените" си връщат трофея след няколко годишно отсъствие, след като през 2016 години шампион стана тимът на Левски.Въпреки тригеймовия успех, победата не дойде лесно за ЦСКА, а спорът за Купата бе зрелищен, оспорван и динамичен. Първият гейм бе най-завързан, като се игра точка за точка. Волейболистките на ЦСКА показаха по-голяма устойчивост, като успяха да го затворят, а в следващите две части бяха водещата фигура на полето. Левскарките се бориха до последно, но не успяха да направят обрат  и армейките се поздравиха с чиста победа.В спора за трето място Марица надигра Звезди 94 с 3:0 гейма и спечели бронзовите отличия.Крайно класиране в турнира за Купа "Иван Николов" 2017:1. ЦСКА2. Левски3. Марица (Пловдив)4. Звезди 945. ЦПВК6. Казанлък7. Локомотив 19298. СлавияBGvolleyball.com