Бивши играчи на Локо (Сф) носят първи успех на Монтана (видео)

Отборът на Монтана записа първи успех във Втора лига през този сезон. Това стана в мач от третия кръг на първенството, след като надделяха с 2:1 над Марица (Пловдив). Двубоят се игра на стадион "Кипровец" в град "Чипровци". Именно там монтанци домакинстваха, тъй като стадион "Огоста" е в ремонт.Тимът на Явор Вълчинов напълно заслужено взе трите точки, тъй като надигра пловдивчани. Попаденията отбеляза бившите играчи на Локомотив (София) Даниел Васев (41) и Александър Манолов (50), докато Димитър Юруков намали в 60-ата минута.От самото начало Монтана започна да играе по-добре, но попадението дойде малко преди края на първата част. Васев се разписа с красиво изпълнение от 19 метра, след като направи двойно подаване с Мирослав Антонов. Това бе първото попадение на бившия тим от Първа лига през сезона. Второто полувреме стартира с ново попадение във вратата на Илия Николов. Този път Манолов засече центриране отдясно в 50-ата минута. За двамата голмайстори това са първи попадения за Монтана.Десет минути по-късно Юруков излезе сам срещу Неманя Счекич и вкара почетното попадение за гостите. Въпреки това Марица записа трето поредно поражение през този сезон, като остана на дъното без спечелена точка.Монтана пък има четири точки в първенството след равенството 0:0 с Оборище (Панагюрище) и поражението с 0:1 от Струмска слава (Радомир).СЪСТАВИТЕ НА МАЧАКЛАСИРАНЕ