Акселсен отпадна на четвъртфиналите на СП по бадминтон

Защитаващият титлата си Виктор Акселсен (Дания) отпадна на четвъртфиналите при мъжете на Световното първенство по бадминтон в Нанцзин (Китай). Датчанинът, който е и европейски шампион, загуби от олимпийския и двукратен световен първенец Лун Чън (Китай) с 19:21, 11:21 за 59 минути. Защитаващата титлата си при жените японка Нозоми Окухара ще играе по-късно днес срещу третата поставена Синдху Пусарла (Индия). В три от останалите дисциплини водачите в схемата отпаднаха на четвъртфиналите днес.

При жените номер 1 Цу Ин Тай (Тайван) загуби от Бинцзяо Хъ (Китай) с 18:21, 21:7, 13:21 за 55 минути. Олимпийската шампионка Каролина Марин (Испания) се класира за полуфиналите след успех над Сайна Нехвал (Индия) с 21:6, 21:11 за 31 минути. На мъже двойки водачите в схемата Маркус Гидон и Кевин Сукамульо (Индонезия) отпаднаха след загуба от номер 5 Такеши Камура и Кейго Сонода (Япония) с 19:21, 18:21 за 48 минути, а на двойки жени номер 1 Цинчън Чън и Ифан Цзи (Китай) отстъпиха в драматичен мач пред Грейсия Поли и Априяни Рахаю (Индонезия) с 21:23, 21:23 за 68 минути.