ЦСКА-София падна от гръцки гранд (видео)

ЦСКА-София загуби с 0:2 от Арис в контрола, която се проведе на стадион "Клеантис Викелидис" в Солун. Резултата за седмия в гръцкото първенство откри Мансини в 19-ата минута, а в 37-ата Тонсо удвои. От състава на червените отсъстваха петимата национали - Витаутас Черниаускас, Петър Занев, Кристиян Малинов, Валентин Антов и Иван Турицов, както и контузените Жанио Бикел, Енрике Рафаел, Томи Юрич и Митко Митков. Заради леки здравословни проблеми Густаво Бусато и Брадли Мазику получиха почивка от треньорския щаб.В тяхно отсъствие наставникът на тима Милош Крушчич даде шанс за изява на таланти от школата на клуба. По едно полувреме си разделиха младите вратари Кристиян Сотиров и Илия Шаламанов, които на няколко пъти демонстрираха страхотен рефлекс. Арис също игра без част от титулярите си.Срещата започна с натиск на домакините и в първите десетина минути те на два пъти застрашиха вратата на червените. Първо това стори Мансини след пробив отляво. Малко по-късно нов набег отляво завърши с пас към футболист на Арис, който овладя и шутира на метър след точката на дузпата, но Нуно Томаш си сложи главата и изби опасния удар. ЦСКА-София отговори с добра контраатака и пробив на Жеферсон отляво в 11-ата минута, но първо бразилецът, а после и Али Соу не успяха да реализират.В 17-ата минута младият страж на червените Сотиров спаси най-опасното положение до този момент, когато Тонсо се озова очи в очи с него след пас на Мансини, но не успя да го преодолее. Две минути по-късно натискът на гърците даде резултат. Мартинес центрира отляво към непокрития Мансини, който засече от въздуха и след рикошет в крака на червен футболист топката се озова в мрежата - 1:0 за Арис.След попадението българският тим изравни играта и на свой ред погледна по-смело към противниковата врата. В 29-ата минута червените поискаха дузпа, претендирайки, че топката е ударила ръката на играч на Арис след центриране от корнер и удар с глава на Евандро, но реферът не отсъди нищо.В 37-ата минута домакините покачиха на 2:0. Мансини стреля от 23 метра, Сотиров изби, но Ларсон първи стигна до топката и центрира отляво успоредно на голлинията към Тонсо, който от метър нямаше как да не отбележи втори гол.Минута по-късно Тиаго шутира от фаул отляво на границата на наказателното поле, но право в ръцете на Цилингирис.През второто полувреме Крушчич извърши множество смени и в игра се появиха много от младите състезатели на червените, които се представиха на ниво и може да се каже, че втората част бе по-равностойна от първата, в която гърците имаха осезаемо надмощие. В началото на вторите 45 минути Мартинес шутира опасно от 23-24 метра, но над напречната греда. В 59-ата минута червените бяха близо да върнат един гол след отличен самостоятелен пробив на Отабор, който завърши с шут от десетина метра, но вратарят на Арис спаси.В 66-ата минута гърците за малко не отбелязаха трети гол след удар отблизо на Мансини, но Шаламанов реагира отлично и спаси. Резервният страж на червените се прояви блестящо и в 81-ата минута, когато изби фалцов шут на Мартинес от 13-14 метра, който бе насочен в долния десен ъгъл.ЦСКА-София отговори с добра атака в 88-ата имнута. Смоленски върна добре към непокрития Тони Уот, но таранът стреля от удобна позиция покрай дясната греда.АРИС - ЦСКА-СОФИЯ 2:01:0 Мансини 192:0 Тонсо 37АРИС: 75. Цилингирис, 3. Соуза, 5. Делицизис, 38. Бакуцис, 91. Менендес, 98. Ба, Мармаридис, 18. Мартинес, 19. Тонсо, 24. Мансини, 10. ЛарсонЦСКА-СОФИЯ: 12. Кристиян Сотиров, 24. Нуно Томаш, 25. Раул Албентоса, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 8. Греъм Кери, 14. Вив Соломон-Отабор, 10. Евандро, 22. Али СоуРезерви: 1. Илия Шаламанов, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 27. Мартин Смоленски, 29. Андрей Йорданов, 2. Александър Бучков, 4. Емил Ценов, 15. Даниел Иванов