ЦСКА-София падна от гръцки гранд (видео)

ЦСКА-София загуби с 0:2 от Арис в контрола, която се проведе на стадион "Клеантис Викелидис" в Солун. Резултата за седмия в гръцкото първенство откри Мансини в 19-ата минута, а в 37-ата Тонсо удвои.

От състава на червените отсъстваха петимата национали - Витаутас Черниаускас, Петър Занев, Кристиян Малинов, Валентин Антов и Иван Турицов, както и контузените Жанио Бикел, Енрике Рафаел, Томи Юрич и Митко Митков. Заради леки здравословни проблеми Густаво Бусато и Брадли Мазику получиха почивка от треньорския щаб.

В тяхно отсъствие наставникът на тима Милош Крушчич даде шанс за изява на таланти от школата на клуба. По едно полувреме си разделиха младите вратари Кристиян Сотиров и Илия Шаламанов, които на няколко пъти демонстрираха страхотен рефлекс.

Арис също игра без част от титулярите си.

Срещата започна с натиск на домакините и в първите десетина минути те на два пъти застрашиха вратата на червените. Първо това стори Мансини след пробив отляво. Малко по-късно нов набег отляво завърши с пас към футболист на Арис, който овладя и шутира на метър след точката на дузпата, но Нуно Томаш си сложи главата и изби опасния удар.

ЦСКА-София отговори с добра контраатака и пробив на Жеферсон отляво в 11-ата минута, но първо бразилецът, а после и Али Соу не успяха да реализират.

В 17-ата минута младият страж на червените Сотиров спаси най-опасното положение до този момент, когато Тонсо се озова очи в очи с него след пас на Мансини, но не успя да го преодолее.

Две минути по-късно натискът на гърците даде резултат. Мартинес центрира отляво към непокрития Мансини, който засече от въздуха и след рикошет в крака на червен футболист топката се озова в мрежата - 1:0 за Арис.

След попадението българският тим изравни играта и на свой ред погледна по-смело към противниковата врата. В 29-ата минута червените поискаха дузпа, претендирайки, че топката е ударила ръката на играч на Арис след центриране от корнер и удар с глава на Евандро, но реферът не отсъди нищо.

В 37-ата минута домакините покачиха на 2:0. Мансини стреля от 23 метра, Сотиров изби, но Ларсон първи стигна до топката и центрира отляво успоредно на голлинията към Тонсо, който от метър нямаше как да не отбележи втори гол.

Минута по-късно Тиаго шутира от фаул отляво на границата на наказателното поле, но право в ръцете на Цилингирис.

През второто полувреме Крушчич извърши множество смени и в игра се появиха много от младите състезатели на червените, които се представиха на ниво и може да се каже, че втората част бе по-равностойна от първата, в която гърците имаха осезаемо надмощие.

В началото на вторите 45 минути Мартинес шутира опасно от 23-24 метра, но над напречната греда. В 59-ата минута червените бяха близо да върнат един гол след отличен самостоятелен пробив на Отабор, който завърши с шут от десетина метра, но вратарят на Арис спаси.

В 66-ата минута гърците за малко не отбелязаха трети гол след удар отблизо на Мансини, но Шаламанов реагира отлично и спаси. Резервният страж на червените се прояви блестящо и в 81-ата минута, когато изби фалцов шут на Мартинес от 13-14 метра, който бе насочен в долния десен ъгъл.

ЦСКА-София отговори с добра атака в 88-ата имнута. Смоленски върна добре към непокрития Тони Уот, но таранът стреля от удобна позиция покрай дясната греда.

АРИС - ЦСКА-СОФИЯ 2:0