Пирин изпусна дузпа и трите точки в Бургас

Отборът на ПФК Бургас завърши 0:0 при домакинството си на ОФК Пирин (Бл). Двубоят бе от последния XV кръг на есенния полусезон в „Б” група.

Резултатът можеше да бъде открит още в 3-ата минута, но удар с глава на Любенов мина покрай гредата. В 20-ата минута изстрел на Ахмедов също не намери очертанията на вратата. Само минутка по-късно Димитров отправи удар, но вратарят на гостите спаси. След половин час игра, стражът на Пирин отново трябваше да се намесва, след изстрел на Цонков. В ответната атака дойде и най-опасното положение за благоевградчани. Тошев прехвърли вратаря на Бургас, но Величков изби от голлинията.

В началото на второто полувреме гол на Пирин бе отменен заради засада. В 56-ата минута Любенов изведе Мечев зад гърба на „зелената” отбрана, но ударът на последния мина над напречната греда. Пет минути по-късно нов изстрел на Любенов профуча край дясната греда на Пирин.

В 71-ата минута главният съдия на мача Димитър Андреев отсъди спорна дузпа в полза на Пирин. Играч на гостите стреля от метър разстояние в ръката на Димитров, заради което арбитърът посочи бялата точка. Зад топката застана Златинов, но Янко Георгиев усети ъгъла и спаси, а след това отрази и добавката на „зеления” футболист.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!