Ботев (Пд) надви гърци, Вили Вуцов предотврати бой

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:0 гръцкия Пантракикос в приятелска среща, играна на базата в Коматево. Домакините доминираха през целия мач и логично стигнаха до успеха. Лъчезар Балтанов откри резултата в 18-ата минута, засичайки с глава топката във вратата на гостите след центриране на Лазар Марин. В 26-ата минута Християн Казаков влезе остро в краката на Хосе Ернандес. Потърпевшият футболист побесня нахвърли се срещу фаулиралия го играч на "канарчетата".

Футболистите на двата отбора започнаха да се блъскат. Наложи се и старши треньорът на Ботев Велислав Вуцов да влиза на терена, за да укротява страстите. От гостите най-чистото положение пропусна Игор де Соуса в 28-ата минута, когато от удобна позиция прати топката в аут.

Домакините организираха още опасни атаки до почивката, но пропуски направиха Момчил Цветанов и Християн Казаков, а Владимир Айтов уцели гредата в 32-ата минута. Надмощието на Ботев продължи и през второто полувреме. В 68-ата минута Иван Цветков отбеляза втория гол за Ботев след центриране на Филип Филипов. От гостите най-чистото положение изтърва Игор де Соуса в 28-ата минута.

Състав на Ботев: Михаил Иванов, Филип Филипов, Божидар Васев, Роман Инез, Росен Колев, Владимир Айтов, Мариян Огнянов, Християн Казаков, Лъчезар Балтанов, Момчил Цветанов, Иван Цветков (Георги Купенов, Исмет Рамадан, Лазар Марин, Кристиян Димитров, Емил Камберов, Цветелин Чунчуков, Томаш Иршак).

снимка: botevplovdiv.bg

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!