Празните трибуни носят успех на "сините"

Утре Левски излиза срещу Берое за четвърти път през този сезон пред празни трибуни на “Георги Аспарухов”. 26-кратните шампиони отново са наказани и вярната им публика няма да бъде допусната на стадиона. В предните три случая в тази кампания на “А” група срещу Ботев (Пловдив), Черно море и Славия тима на Георги Иванов постигна три победи съответно с 2:1 над “канарчетата” с 1:0 над “моряците” и 2:0 над “белите”.

Интересното е, че и в трите случая победните попадения паднаха буквално в последните минути или секунди.

Срещу "жълто-черните" Луис Педро бе точен с глава в 93-ата минута, след което отново в третата минута на продължението Валери Божинов от дузпа донесе трите точки срещу играчите на Никола Спасов. Антонио Аниете пък вкара в 92-ата минута срещу Славия, а само пет минути преди това Роман Прохазка бе дал преднина на “сините”.

Вечният 12-и играч на Левски публиката определено липсваше в тези сблъсъци, но въпреки това столичани стигнаха до три от 7-те си победи в първенството.

Срещу Берое на Петър Хубчев Гонзо се надява отново отбора да запише три точки и да излезе еднолично на трето място, което в момента дели със “заралии”, които имат и по-добри показатели след победата в първия мач с 2:1 под Аязмото.

Преди две години за Купата на България Левски победи с 1:0 Литекс в първи четвъртфинал също пред закрити врата.