Юношите на България с атрактивна победа над германци

Новосформираният национален отбор при родените през 1999-а година изигра първата си среща. Днес водените от Галин Иванов момчета победиха с 3:2 отбора на германската провинция Долна Саксония на един от терените на Царско село. Селекционерът Галин Иванов даде шанс на два различни състава във всяко полувреме, но не можеше да разчита на някои от най-добрите от тази възраст- заради контузии, както и заради ангажименти със 17-годишните национали.

Иван Митрев от Литекс откри резултата преди почивката, а съотборника му при "оранжевите" Николай Янков си вкара автогол за 1:1. През втората част Калоян Кръстев от Славия отново изведе българите напред, но десет минути преди края резервния страж Петър Петров сгреши и германците изравниха. Съотборникът му от ЛовечНикола Гавов оформи крайното 3:2 за България след грешка на противника.

Преди няколко дни и година по-големите- родените през 1998-а година национали, се справиха доста по-лесно с отбора на Долна Саксония. С два гола на Валентин Йосков и автогол на германски бранител те победиха с 3:0.

"Доволен съм най-вече от резултата, хубаво е, че стартираме с победа, обяви пред Viasport.bg Галин Иванов. - Но имаме много върху какво да работим и тепърва започваме вече като национален отбор. Добре е за момчетата, че излязоха срещу много обигран съперник, който действа бързо, агресивно и тактически грамотно."

Първо полувреме:

Димитър Шейтанов (Левски); Иван Турицов (Литекс), Мартин Семерджиев (Славия), Николай Марковски (ДИТ Спорт), Мартин Костадинов (Левски); Димитър Костадинов (ДИТ Спорт), Николай Янков (Литекс); Тони Иванов (Литекс), Александър Златков (Славия), Атанас Кабов (Левски); Иван Митрев (Литекс).

Второ полувреме:

Петър Петров (Литекс); Димитър Калчев (Ботев Пловдив), Петър Рогозански (ДИТ Спорт), Кристиян Арсовски (Черно море), Димитър Илиев (Литекс); Илия Юруков (Лудогорец), Мартин Ковачев (Берое); Георги Божилов (ЦСКА), Никола Гавов (Литекс), Хосеин Трайков (Литекс); Калоян Кръстев (Славия).

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!