Отново безмилостен ЦСКА на "Армията" - този път жертвата е Локомотив (видео+галерия)

ЦСКА разгроми с 3:0 Локомотив (София) на стадион "Българска армия", а успехът гарантира на червените, че ще останат на върха в класирането и след деветия кръг в "А" група.

Двата отбора изиграха здрав мач, с доста груби нарушения, но в крайна сметка след три попадения на Жуан Фелипе, Сержио Буш и Аурелиен Йоахим през втората част армейците спечелиха заслужени три точки.

С този успех ЦСКА затвърди отличното си представяне при домакинствата си в "А" група, в които има четри победи от четири двубоя при голова разлика 14-0.

Първото опасно положение в срещата бе пред вратата на гостите в осмата минута. Тончи Кукоч отправи бомбен шут от фаул, който с мъка бе избит от Божидар Митрев в корнер.

Пет минути по-късно Сержио Буш изскочи очи в очи с Митрев, но стражът на железничарите затвори добре нападателя и спаси. Секунди по-късно отлично центриране на Карачанаков отдясно по земя намери Валентин Илиев, който опита да вкара с шпагат в празната врата, но топката му дойде малко по-дълга и в крайна сметка я изпрати в аут.

В 19-та минута Тончи Кукоч стреля от воле след центриране от корнер на Карачанаков, но доброто изпълнение на хърватина не намери целта.

ЦСКА - Локомотив София

До 30-та минута реферът Цветан Кръстев подмина два жълти картона за футболисти на ЦСКА и нарисуван втори жълт картон на Румен Трифонов, който очевадно задържа Тони Силва, но не бе изгонен.

Треньорът на гостите Димитър Васев обаче не предприе мерки със смяната на бранителя и в крайна сметка тази груба тактическа грешка на по-късен етап се оказа решаваща за изхода на двубоя.

В 37-та минута Кръстев отмени гол на Локомотив (София). Ранджелович вкара с глава след центриране от корнер, но реферът прецени, че бранителят на столичните железничари е извършил нарушение срещу Валентин Илиев и отмени попадението.

Втората част започна с ново положение пред локомотивската врата. Централните бранители на гостите сбъркаха при разиграване помежду си, последва центриране към Буш, който стреля, но в аут.

Натискът на ЦСКА се материализира в 52-та минута. Тони Силва проби по дясното крило, Румен Трифонов го пусна да мине, тъй като още преди почивката реферът го предупреди, че при всеки следващ фаул ще го изгони, последва пас към Жуан Фелипе, който с шут по земя от границата на наказателното поле откри резултата - 1:0 за червените.

В 57-та минута ЦСКА отбеляза втори гол. Елтон дос Рейс опита да върне топката към вратаря Божидар Митрев, но твърде слабо. Сержио Буш стигна първи до нея и я чукна покрай гостуващия страж за 2:0.

Последваха няколко разбърквания пред Якуб Дивиш след центрирания от фаулове, но те не доведоха до гол в червената врата. От своя страна, армейците на няколко пъти отговориха със скоростни атаки, които вещаеха сериозни опасности.

Така се стигна до 90-та минута, когато след колективна грешка в железничарската отбрана резервата Аурелиен Йоахим се оказа най-съобразителен и вкара на празна врата за крайното 3:0 за ЦСКА.

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg