Ново попълнение от Монтана носи победа на Локо Сф срещу Раковски

Локомотив (София) надигра с 2:0 Раковски в последната си контрола преди началото на сезона. И двете попадения за железничарите вкара привлеченият от Монтана централен нападател Димитър Илиев.

През първата част двата отбора рядко създаваха опасни положения пред двете врати и логично се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. В началото на втората част наставникът на домакините Антон Велков извърши шест смени, което се отрази добре на играта на домакините. Още в 48-ата минута резервата Димитър Илиев нахлу в наказателното поле на гостите и с изстрел между краката на Стойчев вкара за 1:0 за Локо (София).

Последваха силни десетина минути на железничарите, в които те уцелиха две греди и изпуснаха още едно положение. В 57-ата минута Пеев центрира отдясно, но Манолов бе изпреварен от бранител на Раковски, който изби в корнер. 120 секунди по-късно Велков нацели напречната греда. Секунди след това Пеев стреля, но Стойчев спаси, топката попадна в Борносузов, който отново отправи удар, но вратарят на гостите изби в страничния стълб.

До края на срещата Локомотив продължи да доминира и в 72-ата минута Манолов можеше да вкара второ попадение, но Стойчев спаси. Три минути по-късно обаче логичното се случи и железничарите поведоха с 2:0. Димитър Илиев засече с глава центриране от фаул на Даниел Пеев и вкара втория си гол в мача.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - РАКОВСКИ 2:0

1:0 Илиев 48
2:0 Илиев 75

ЛОКО СФ: Михайлов (61- Костадинов), Димитров, Велков (74-Василев), Бранеков (85-Камберов), Добрев (67-Петров), Абена, Велев, Стоев, Телкийски, Петков, Павлов (в 46-ата минута влизат: Върбанов, Гаджев, Борносузов, Манолов, Пеев, Илиев)

РАКОВСКИ: Стойчев, Телкийски, Домакинов, Енчев, Аргиров, Петков, Казаков, Стоянов, Аврамов, Чипчев, Димов