Барселона спечели и втория мач без Меси (видео)

Тимът на Барселона спечели и втория двубой без наказания Лионел Меси, след като надви Елче с 2:0 като гост в двубой от 20-ия кръг на испанското първенство. С този успех каталунците излязоха на трета позиция - на 3 точки от втория Реал Мадрид при равен брой изиграни мачове. Френки Де Йонг (39’) и Рики Пуч (89’) се разписаха срещу съперник, който няма победа във вече 13 поредни кръга.

“Блаугранас” не направи силен двубой, но и нямаше нужда, защото отборът на Елче не показа почти нищо стойностно и през целия двубой гледаше да се защитава. Все пак Барса можеше и да се размине с успеха, защото в 56-ата минута се стигна до ситуация, при която футболист на домакините излезе сам срещу Марк-Андре тер Стеген, но вратарят спаси.

С този мач изтече санкцията на Меси заради червения му картон срещу Атлетик Билбао преди седмица. Днес Роналд Куман нямаше кой знае какви варианти и отново заложи в атака на Мартин Брейтуейт, Антоан Гризман и Усман Дембеле, подпомагани от Педри. Самюел Юмтити действаше в центъра на защитата.

Елче е новак и се представя много слабо, като се намира в зоната на изпадащите. Звездите на отбора този сезон са Лукас Бойе и Хосан Фернандес, които общо са реализирали седем попадения. И двамата бяха титуляри днес.

Гостите не стартираха уверено, макар повече да владееха топката. Футболистите в бели екипи се бяха подредили добре в своята половина. Затова първата възможност за Барса дойде след статично положение, при което Усман Дембеле центрира и Антоан Гризман засече с глава, но право в ръцете на вратаря.

Тимът на Куман продължи да се затруднява и за малко дори да получи гол. В 20-ата Раул Гути успя да нанесе изстрел с глава, но кълбото мина над гредата на вратата на Марк-Андре тер Стеген.

В тези минути Дембеле прекаляваше с индивидуалната игра, което улесняваше домакините и те лесно спираха атаките на гостите.

В 29-ата Жорди Алба избра да шутира от над 20 метра, но Едгар Бадия не беше застрашен.
Едва в 34-ата минута се откри шанс за Барса да изненада съперника. Дембеле подаде към Педри в наказателното поле, но той не стреля, с което като че ли сбърка. Последва пас към Серхио Бускетс и негов удар, който не се оказа проблем за вратаря.
Две минути по-късно Педри вече събра кураж да нанесе удар и той беше най-опасният от всички досега, но също не попадна в мрежата.

В крайна сметка Барселона успя да поведе в 39-ата. Тогава Брейтуейт центрира отляво и в стремежа си да избие топката защитникът на Елче Диего Гонсалес я отклони към мрежата на собствената си врата. Точно преди кълбото да премине голлинията с целия си обем обаче Де Йонг я ритна - 1:0 за каталунците.

Веднага след това домакините нанесоха и първия си шут в очертанията на вратата на Тер Стеген, но германецът улови шута на Хосан.

"Лос кулес" излязоха за втората част с идеята да вкарат бърз втори гол, но не им се получаваше. В 56-ата минута даже те позволиха на Емилиано Ригони да излезе сам срещу Тер Стеген, но стражът отрази. Грешката тук беше на младия Оскар Мингеса.

Последва шанс пред Дембеле, но без резултат.
Педри не беше далеч от попадение в 67-ата минута, когато ударът му рикошира и за малко да залъже Бадия, но в крайна сметка вратарят спаси.

Младият испанец продължи да бъде активен и в 73-ата нахлу в наказателното поле, при което опита да центрира по земя. Топката обаче се спря в ръката на футболист в бяло, но съдиите прецениха, че това не е за дузпа.

Междувременно Бускетс получи жълт картон, заради което ще бъде наказан за двубоя с Атлетик Билбао след седмица.

Резервата Тринкао се размина с попадение за 2:0, след като в 86-ата засече с глава подаване на Гризман, но Бадия пак спаси.
Друга от смените обаче - Рики Пуч, не пропусна своя шанс. Минута преди изтичането на редовното време той реализира с глава след пас на Де Йонг - 2:0. Това е дебютно попадение за младока за първия тим.