Красота, зрелище и 8 гола! Звездите на Етър и България като в най-добрите си дни в юбилейния мач на "болярите"

Истинско футболно зрелище сътвориха звездните отбори на Етър и България, които се срещнаха по случай 100-годишния юбилей на "болярите". Зрителите на стадион "Ивайло" станаха свидетели на страхотни отигравания от играчи, които напомниха за най-добрите си години на терена.

Сборният тим на България, чийто капитан беше Христо Стоичков, записа категоричен успех със 7:1. Отборът реши всичко в своя полза още през първото полувреме, когато имаше преднина от четири безответни попадения, дело на Дончо Донев (4’), Мартин Камбуров (22’, 28’) и Емил Костадинов (28’)

След почивката за легендите на България се разписаха още Петър Михтарски (44'), Даниел Боримиров (49') и Станислав Ангелов (52'), докато за "виолетовите" единствения гол реализира Иван Петков в 41-вата минута. Интригуващият двубой беше гвоздеят на програмата по случай стогодишнината на клуба.

Днешният ден премина празнично във Велико Търново, а богатото спортно тържество започна със среща на легендите от САЩ '94 с деца от школата на "болярите". След това на стадион "Ивайло" се проведе символичен мач между женския отбор на "виолетовите" и полския Медик, спечелен от домакините с 2:1.

Дамите на Етър сразиха "медицинските сестри" за юбилея - тупалка като на Наим беляза празника

Всичко около празника на вековния клуб, който завърши със страхотна заря, беше проследено на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

В четвъртата минута Дончо Донев получи страхотно подаване от Мартин Камбуров, с което беше изведен очи в очи с Калоян Чакъров. Донев напредна с топката и технично прехвърли стража на "болярите".

След това срещата беше прекъсната в памет на покойния Трифон Иванов.

В осмата минута Станислав Ангелов намери по отличен начин Мартин Камбуров, който хладнокръвно преодоля Чакъров и се разписа в опразнената врата, с което удвои преднината на своя отбор.

Малко преди да измине четвърт час игра от началото на двубоя Красимир Балъков можеше да върне едно попадение за "болярите". Капитанът на тима, воден от Георги Василев, стреля с десния крак около границата на наказателното поле, но топката премина встрани от десния страничен стълб.

35 "Звездите на "Етър" 1:7 "Звездите на България"

В 15-ата минута Радостин Станев се отличи с чудесна намеса след опасен удар на Тодор Колев от близко разстояние. В 19-ата Дончо Донев опита акробатично изпълнение със странична ножица, което срещна външната част на мрежата.

60 секунди по-късно Балъков направи страхотен индивидуален пробив, но Станев отново се оказа последна пречка пред гола.

В 22-рата минута отборът на "Звездите на България" организира перфектна контраатака, която беше завършена успешно от Мартин Камбуров и класическият резултат беше оформен.

В края на първото полувреме Стоичков изведе Емил Костадинов на стрелкова позиция, а той напомни за най-добрите си години и с хубав изстрел покачи на 4:0.

Още в началните минути на втората част Дончо Донев пропусна отлична възможност да реализира втория си гол в мача. В 35-ата минута Божинов се разписа, но попадението му не беше признато заради засада.

В 41-вата минута Иван Петков намали изоставането на "виолетовите", след като засече с глава центриране от десния фланг и порази противниковата врата.

Само три по-късно обаче "Звездите на България" отново възстановиха преднината си от четири попадения. Петър Михтарски също записа името си сред голмайсторите, отбелязвайки с топовен шут в горния ляв ъгъл.

В 49-ата минута Красимир Балъков центрира към Даниел Боримиров, който също порази мрежата на етърци - 6:1.

Натискът на футболистите, водени от Венцислав Рангелов, продължи и 180 секунди по-късно Станислав Ангелов направи резултата още по-изразителен.

В оставащите минути "виолетовите" направиха няколко пропуска и резултатът се запази непроменен.

"Звездите на Етър" 1:7 "Звездите на България"

0:1 Дончо Донев (4)
0:2 Мартин Камбуров (8)
0:3 Мартин Камбуров (22)
0:4 Емил Костадинов (28)
1:4 Иван Петков (41)
1:5 Петър Михтарски (44)
1:6 Даниел Боримиров (49)