Атлетик Билбао унижи Хетафе

Носителят на Суперкупата на Испания Атлетик Билбао унижи Хетафе с 5:1 в последния двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. С успеха баските събраха 24 точки и вървят девети във временното класиране, докато съперникът им е 13-и с 23.

Мачът започна кошмарно за Атлетик, който получи гол още в първата минута. Негов автор стана Марк Кукерея. В 12-ата минута баските се върнаха в мача с попадение на Раул Гарсия.  Резултатът се запази до края на първта част. След почивката Атлетик нанесе своя удар. Йерай Алварес изведе баските напред в 50-ата минута. В 61-ата Раул Гарсия оформи своя дубъл. Голове на Алекс Беренгер и Оскар де Маркос сложиха точка на спора и оформиха разгромната победа на Атлетик.