Талант на Левски нокаутира Лудогорец в последната минута (видео+галерия)

Отборът на Левски удари шампиона Лудогорец с гол в 91-ата минута в дербито от третия кръг на Първа професионална лига. Талантът Божидар Краев се завърна с гръм и трясък за "сините", след като не бе играл от 15-и май за столичани. Младокът започна от първата минута на мястото на контузилия се преди два дни Джереми де Ноойер, а в последните секунди донесе първата победа на Левски този сезон.

Успехът е и първи за треньора Люпко Петрович начело на тима от завръщането му през май. Сърбинът имаше шест поредни срещи без успех, а 26-кратните шампиони нямаха победа в официален мач от изпращането на Стойчо Стоев срещу Пирин в Благоевград. Именно тогава за последно Краев бе играл за "сините".
Левски - Лудогорец - част II
Шампионите пък освен от поражението, напускат в лошо настроение стадион "Георги Аспарухов", и заради контузията Абел Анисе, който бе закаран с линейка в болницата, като със сигурност ще пропусне важната среща с Виктория (Пилзен) в сряда в първия плейоф за влизане в Шампионската лига.

Наставникът на Левски Люпко Петрович бе под голямо напрежение заради липсата на победа. Капитанът Веселин Минев и Божидар Краев се завърнаха в стартовите 11 след травми, а Бабатунде Адениджи водеше атаката.
На другия полюс беше настроението в Лудогорец, след като отборът елиминира Цървена звезда насред Белград, а след това победи и Ботев (Пловдив) в първия си мач от първенството.
"Орлите" заложиха на най-доброто, като само на мястото на Минев играеше Сисиньо. Паламино пък смени Пластун, тъй като трябваше да се обиграва с Козмин Моци.

Първата опасност бе в 9-ата минута, когато Паламино стреля с глава над гредата на Йоргачевич. Последва меле между двата тима след фаул на Сисиньо. Краев със страхотен изстрел застраши Владо Стоянов, който изби в ъглов удар. При последвалото центриране Пиргов пропусна да вкара, като от отлична позиция стреля лошо с глава.
При последвалата контраатака Йоргачевич спаси "сините". Стражът парира с крак удар на Вандерсон, който бе сам срещу него. В 22-ата минута отново Йоргачевич показа класа. Сърбинът парира този път изстрел на Сисиньо, който след нова светкавична атака излезе на стрелкова позиция.

Секунди по-късно Прохазка със страхотен диагонален изстрел от 25 метра удари горната греда на Стоянов. Словакът бе близо до гол при следващата атака на домакините, но стреля в аут. Отново той бе близо до попадение в 27-ата минута, като стреля с глава от малък ъгъл, но Стоянов изби в корнер.
В 32-ата минута срещата бе прекъсната за две минути, тъй като нямаше видимост след множеството димки запалени в Сектор "Б".

На почивката публиката изпрати с бурни освирквания рефера Ивайло Стоянов. Втората част играта се накъса, а в 58-ата минута Минев изби опасно центриране пред Йоргачевич. Сектор "Б" пък запали десетки димки в синьо, жълто и бяло и започна по-бурно да подкрепя домакините.

Феновете на Левски по време на дербито с Лудогорец Страхотен рефлекс на Владо Стоянов спаси гостите в 68-ата минута. Националният вратар парира удар на Антонио Аниете, който бе оставен сам срещу него. Испанецът спря топката на гърди, след което стреля силно, но Стоянов изби в ъглов удар.

Мисиджан и Марселиньо стреляха последователно от пряк свободен удар, Йоргачевич обаче спаси и двата пъти. Мехди Бурабия пък замени Адениджи, който също получи травма.

Върджил Мисиджан смени Клаудио Кешерю в 70-ата минута. Венци Христов влезе на мястото на Аниете, който въобще не бе доволен от това решение на Петрович. Малко след това Абел Анисе се контузи и бе изнесен на носилка. Мадагаскарецът бе откаран с линейка.

Двата тима се бореха за всяка топка, като видимо изморени срещата отиваше към 0:0. Тогава последва атака на Краев, Прохазка и Христов, които се възползваха от неразбирателство в защитата на "орлите", където Паламино и Натанел се сблъскаха. Топката попадна в Христов, който изведе Прохазка. Последният пък върна топката назад към Краев, който изпревари Моци и с едно докосване прати топката в мрежата за 1:0 и подлуди около 5000 зрители на "Герена".

Голът е негов 11-и от 47 мача в родния шампионат, както и общо 16-и за Левски в 57 мача.
Така Левски записа четвърти успех в елита срещу "орлите", като прекъснаха серията от пет мача без успех срещу звездите на Георги Дерменджиев, както и двете поредни равенства на "Георги Аспарухов" срещу тях. Последният успех на "сините" над шампионите в "А" група бе през септември 2014 година (3:2), тогава в навечерието на домакинството на "зелените" срещу Реал (Мадрид) от Шампионската лига.

Левски - Лудогорец 1:0 - част II Играчите на Петрович имаха нужда от такъв успех след тежкото разочарование при незаслуженото отпадане от Марибор, докато за Лудогорец поражението не е фатално. Играчите на Дерменджиев просто трябва да покажат своите възможности в сряда на "Васил Левски" срещу шампионите на Чехия, за да влязат за втори път в групите на ШЛ. Мачът с Виктория със сигурност е бил в главата на гостуващите футболисти, които въпреки това до последно търсеха поредна победа над Левски.
Левски - Лудогорец 1:0 - част II

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Краев (91)